Dlaczego warto kupić rower elektryczny?

Zakup roweru elektrycznego u wielu osób wciąż budzi mieszane uczucia – szczególnie dotyczy to ludzi młodych, którym jazda na rowerze kojarzy się z aktywnym wypoczynkiem ze znajomymi, wysiłkiem fizycznym i satysfakcji z przejechanych kilometrów i wytarganych na wietrze włosów. Trzeba jednak pamiętać, że grono miłośników jednośladów to nie tylko szalona młodzież – to także dorośli ludzie, którzy rower traktują jako środek lokomocji do pracy, czy po prostu doraźne rozwiązanie, by szybciej dotrzeć w dane miejsce. Warto dodać, że według polskiego prawa rower elektryczny nie może być zasilany prądem o napięciu wyższym niż 48 V, jego znamionowa moc ciągła nie może być większa niż 250 W. Moc wyjściowa napędu elektrycznego zmniejsza się stopniowo i zaczyna spadać do zera, kiedy przekraczamy prędkość 25 km/h. Trzeba zaznaczyć, że rower elektryczny nie jest jak skuter – nie pojedziemy nim, używając wyłącznie silnika, jeśli nie będziemy pedałować. Oznacza to, że rower elektryczny to również doskonały wybór dla osób w bardzo dobrej kondycji, którym po prostu zależy na pokonywaniu 2-3 razy dłuższej trasy przy takim samym wysiłku. Czy warto kupić rower elektryczny? – Sprawdźmy.

rower elektryczny

Rowerzyści miejscy i rowerzyści górscy

Rowerzyści miejscy to nie tylko młodzi pracownicy korporacji, które podążając za modą na bycie fit, jeżdżą do pracy na dwóch kółkach, czy nastolatkowie w drodze do szkoły. Rowerzyści miejscy to także osoby, które jeżdżą jednośladami, bo są głęboko przekonani, że ruch to zdrowie, choć ich zdrowie wcale nie jest w stu procentach idealne. Walczą jednak o zachowanie kondycji, wydolności płuc i serca, o zachowanie siły mięśni i sprawności stawów. Rower elektryczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zdrowie nie pozwala na przykład na podjazd pod nawet najmniejszą górkę, z roweru bez napędu elektrycznego musieliby zejść i podprowadzić go – mówi nam przedstawiciel salonu rowerowego SportAttack z Krakowa. Dla nich również rower elektryczny to świetne rozwiązanie, ponieważ niektóre strome podjazdy damy pokonać wyłącznie na rowerze elektrycznym, a pokonując je, ćwiczymy technikę poruszania się na podjazdach.

Rower elektryczny dla turystów

Kiedy planujemy wyjazdy urlopowe, mamy różne oczekiwania: kompletnie odpocząć od życia na co dzień, całkowicie odpocząć fizycznie, zwiedzić nowe miejsca, albo postawić sobie wyjątkowe cele do zdobycia. Dla jednych takim celem będzie wejście na szczyt górski, dla kogoś innego przepłynięcie kajakiem długiej trasy, a jeszcze dla kogoś innego przejechanie rowerem z punktu X do Y. Zamiast odpoczywać w leżaku, wolimy przejeżdżać rowerem kolejne kilometry. Rower elektryczny to doskonałe wsparcie, jeśli zależy nam na pokonaniu trasy, którą o sile wyłącznie własnych  mięśni pokonywalibyśmy trasę przez na przykład miesiąc, kiedy urlopu mamy tylko dwa tygodnie – tak jak już wspomnieliśmy, na rowerze elektrycznym jesteśmy w stanie pokonać 2-3 razy dłuższą trasę przy tym samym wysiłku.

Skoro mowa o turystyce, na koniec warto dopowiedzieć, że zakup solidnych rowerów elektrycznych to także świetna reklama, by przyciągnąć klientów do swojego pensjonatu, czy domu wypoczynkowego. Zawsze warto spróbować, prawda?