W czym tkwi sukces udanych przyjęć rodzinnych?

Przyjęcia rodzinne kojarzą nam się przede wszystkim z ważnymi uroczystościami, świętami i urodzinami. Kiedy coś ważnego dzieje się w naszym życiu, zwykle chcemy się tym podzielić z najbliższymi nam ludźmi. Udane przyjęcie rodzinne nie musi oznaczać tylko wspólnego obiadu przy pięknie zastawionym stole. Możemy przyjęcie urozmaicić i sprawić, by było niezapomniane.

O czym należy pamiętać

Kiedy decydujemy się na zorganizowanie rodzinnego przyjęcia, powinniśmy na początku przygotować sobie listę zadań do zrobienia i opatrzyć je odpowiednimi uwagami. Przygotujmy także listę osób, które będziemy zapraszać – nie chodzi tylko o to, by nikogo przypadkiem nie pominąć. Ważne jest, by w żaden sposób nikogo nie urazić, na przykład zapraszając osobę niepełnosprawną w miejsce, w którym nie będzie mogła poruszać się na wózku. Dotyczy to także menu, jakie zamierzamy naszym gościom zaserwować. Powinniśmy zdecydować się na kilka dań, spośród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Alergie i uczulenia to obecnie jedna z plag, dotyczy nawet prostych produktów spożywczych, na przykład tych zawierających gluten, czy laktozę. Jeżeli wśród gości będą małe dzieci, a przyjęcie będzie trwało do późnych godzin wieczornych, trzeba zadbać o to, by znalazło się miejsce na sen dla najmłodszych. Finalny sukces przyjęcia zależy już tylko od panującej w jego czasie atmosferze między zaproszonymi gośćmi, o którą również powinniśmy się zatroszczyć.

Rodzinne przyjęcie w hotelu

Coraz popularniejsze staje się organizowanie uroczystości rodzinnych w restauracjach i hotelach. Drugie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, zwłaszcza jeśli nasi goście przybywają z daleka. Nie musimy wtedy obawiać się o transport powrotny, czy zapewnienie noclegu przyjezdnym. To tylko jedna z zalet organizacji przyjęcia rodzinnego w hotelu. Oszczędzamy w ten sposób czas na zakupy i przygotowanie posiłków i poczęstunków. Hotel Remes w Opalenicy ma ponadto kilka dodatkowych udogodnień, z których możemy skorzystać. Jednym z nich jest możliwość zamówienia opieki nad dziećmi w czasie przyjęcia. W hotelu znajduje się pokój zabaw, a na zewnątrz plac, na którym dzieci mogą miło spędzić czas i wyładować swoją niekończącą się energię. Także dorośli mogą skorzystać z  ciekawych atrakcji, na przykład wspólną grą w golfa, lub zabawą w parku linowym. Jeżeli goście zdecydują się na dłuższy pobyt w hotelu lub planowane są poprawiny przyjęcia, jak w przypadku wesela, mogą skorzystać z zabiegów SPA oraz usług wellness&fitness.