Na czym polega splitboarding?

Snowboard – każdy miłośnik zimowych sportów bez wątpienia spróbował emocjonującej jazdy na desce. Teraz jednak można w zupełnie nowy sposób spojrzeć na zjazdy ze śnieżnych stoków, wybierając splitboard. Czym różni się splitboarding od snowboardingu? Na czym polega? Zostań fanem nowego rodzaju deski i przekonaj się, że wybierając splitboard możesz znacznie więcej!

stok

Splitboarding – co to takiego?

Splitboarding wykorzystuje splitboard, rodzaj deski snowboardowej, której charakterystyczną cechą jest możliwość jej rozdzielenia na dwie części. Po co? Tym sposobem otrzymujemy dwie narty. Dzięki nim można podchodzić pod górę. Trzeba jednak przykleić do nich tzw. foki, a wiązania przepiąć do trybu podchodzenia. Tak wejdziemy na każdą wysokość, a kiedy dojdziemy do miejsca, z którego będziemy zjeżdżać, ponownie łączymy obie części. Zjazd będzie o wiele bardziej emocjonujący, bo znajdziemy się na wysokości, o której nawet nie marzyliśmy! Oczywiście, należy odkleić foki i z ponownie zmienić ustawienie wiązań

Jak zbudowany jest splitobard?

Splitboard, jak już wspomnieliśmy, jest deską złożoną z dwóch elementów, złączonych stabilnym mocowaniem. Na tzw. nosie oraz tailu deski można zobaczyć dwa mocne punkty łączące. Są niewielkie, ale skutecznie spinają deskę. Niektórzy producenci stosują również dodatkowe, mniejsze punkty spinające deskę.

Przygotowanie deski nie zajmuje więcej, niż kilka minut. Wiązania są regulowane, można także dostosować wysokość piętki i ustawienia elementów zwanych harszlami.

Powiedz tak zimowym sportom!

Zimowe sporty to emocje, radość i – świetna kondycja. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na splitboarding, snowboarding czy po prostu – na narty, poczujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Wzmocnimy swoją odporność, pozytywnie wpłyniemy na kondycję i poprawimy stabilność swojego ciała. Będziemy mieć mocny kręgosłup i silne mięśnie nóg. Aby nie nabawić się kontuzji, wcześniej również popracujmy nad swoją formą i nie rezygnujmy z innych aktywności sportowych!

Gdzie uprawiać splitboarding? Najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonych firm, oferujących wyjazdy do tych bardziej i mniej typowych lokalizacji. Doświadczeni instruktorzy zagwarantują nam najlepszą przygodę i sprawią, że rozkochamy się z tym sporcie – komentuje nasz ekspert, przewodnik i instruktor z firmy Snow Plus Adventure. Splitboarding łączy niesamowite zjazdy na desce z ekscytującym podchodzeniem – przekonaj się sam, że warto spróbować czegoś nowego!