Na co zwracać uwagę, wybierając kantor

Jeżeli chcemy wymienić walutę, możemy albo udać się do kantoru stacjonarnego, albo skorzystać z jednego z wielu kantorów internetowych. Jest ich naprawdę dużo, a warunki transakcji i możliwości oferowane klientom bywają różne. Czym się kierować, wybierając kantor internetowy? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby transakcja była bezpieczna, sprawna i niedroga?

Przede wszystkim – bezpieczeństwo

Wszędzie tam, gdzie chodzi o pieniądze, jesteśmy podwójnie ostrożni – i słusznie! Po naszej stronie jest także prawo, które stara się nas ochronić przed oszustwami finansowymi czy wyłudzeniami. Dodatkowo w grę wchodzą nasze dane osobowe, które mogą stać się dla nas szkodliwym instrumentem, gdy wpadną w niepowołane ręce.

Dlatego warto sprawdzić, czy kantor dołożył wszelkich starań, aby chronić nasze dane i pieniądze. Pierwszym sygnałem alarmowym powinien być brak zielonego paska bezpośrednio przed adresem WWW w pasku przeglądarki. Najbezpieczniej po prostu wyjść ze strony, która go nie ma, i poszukać innego kantoru. Zielony pasek jest informacją o tym, że wszelkie dane podawane na stronie są szyfrowane i chronione. Dobry kantor internetowy powinien mieć także na swojej stronie informację o tym, że uzyskał certyfikat bezpieczeństwa witryny EV SSL oraz o tym, że działa zgodnie ze standardami Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych.

Szybkość, wygoda i jakość obsługi

Jeżeli mamy pewność, że wytypowane przez nas kantory zapewniają bezpieczeństwo naszym danym i pieniądzom, możemy wybrać ten, który będzie najbliższy naszemu osobistemu ideałowi. Warto zwrócić uwagę na to, czy kantor obsługuje nasz bank, jak często aktualizuje informacje o kursach walut, czy oferuje obniżki lub negocjację cen oraz czy dopuszczalne są transakcje mieszane.

Jeżeli widzimy, że oferta jest korzystna, wystarczy już tylko przyjazny i intuicyjny interfejs, który przeprowadzi nas przez transakcję szybko, bezboleśnie i bez zbędnych formalności. Taki właśnie jest kantor internetowy www.centnet.pl.