Jakie zmywarki stosuje się w gastronomii?

Gastronomia to dziedzina bardzo wymagająca pod względem czystości. Higiena musi być zachowana na wszystkich etapach, dlatego tworzone się urządzenia, które są w stanie sprostać wymogom czystościowym, pracując intensywnie i nieprzerwanie. Nie ma profesjonalnej kuchni bez zmywarki. Jakim sprzętem do zmywania dysponuje branża gastronomiczno-hotelarska?

Zmywarki do różnych typów naczyń

Branża kulinarna używa nie tylko większej liczby naczyń, ale też często takich, które odbiegają kształtem i rozmiarem od domowego standardu. W związku z tym zwykła zmywarka nie wystarczy. Trzeba też pamiętać o tym, że w restauracjach gotowanie, jedzenie i zmywanie nie następuje bezpośrednio po sobie. Wszystko dzieje się równolegle przez cały dzień. To sprawia, że konieczna jest profesjonalna zmywarka dla gastronomii.

W zależności od charakteru lokalu możemy zdecydować się na jedną lub więcej zmywarek stworzonych z myślą o konkretnych naczyniach. Np. pijalnia piwa może ograniczyć się do zmywarki do szkła, ponieważ to właśnie ono będzie najczęściej wymagało mycia. Wyjątkowo trudne do doczyszczenia – z racji rozmiarów i specyfiki przeznaczenia – mogą być naczynia i narzędzia kucharskie. One także mogą być zmywane w specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu, np. od www.fagorindustrial.pl.

Profesjonalne zmywanie nawet w małej kuchni

Nie wszystkie restauracje mogą cieszyć się przestronną kuchnią. Częściej urządzanie zaplecza jest walką o każdy funkcjonalny metr powierzchni. Wiedzą o tym projektanci sprzętu kuchennego do użytku profesjonalnego. Z myślą o niewielkich wnętrzach powstały modułowe zmywarki z przenośnikami taśmowymi. Charakteryzują się one nieznacznymi rozmiarami, zaś pod względem funkcjonalności dorównują większym modelom.

Można ułatwić pracę nawet stosunkowo prostej zmywarce. Pomogą w tym akcesoria do profesjonalnych zmywarek. Dzięki akcesoriom możemy nawet przeciętną zmywarkę dopasować idealnie do swoich potrzeb. Takie przedmioty, jak kosze na talerze i szkło, pojemniki na sztućce, gazowe generatory gorącej wody czy stoły załadowcze i wyładowcze to prosty sposób na podniesienie jakości codziennej pracy ze zmywarką.