Co powinien zawierać wodny plac zabaw?

Chyba żaden basen czy kompleks typu aquapark nie może obejść się bez wodnego placu zabaw. Ta rodzinna rozrywka to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu, nic dziwnego więc, że chętnie jest odwiedzana w letnie, gorące dni. Wodny plac zabaw może szybko stać się lokalną atrakcją, dlatego i samorządy, i prywatni inwestorzy coraz chętniej otwierają tego […]

Co powinien zawierać wodny plac zabaw?

Chyba żaden basen czy kompleks typu aquapark nie może obejść się bez wodnego placu zabaw. Ta rodzinna rozrywka to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu, nic dziwnego więc, że chętnie jest odwiedzana w letnie, gorące dni. Wodny plac zabaw może szybko stać się lokalną atrakcją, dlatego i samorządy, i prywatni inwestorzy coraz chętniej otwierają tego typu obiekty. Co jednak powinno się znaleźć w wyposażeniu wodnego placu zabaw? Zapraszamy do lektury, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wodne place zabaw, poza bezgraniczną radością i ulgą w upalne dni, niosą dla użytkowników, szczególnie tych najmłodszych, sporo korzyści. Dzięki zabawom w wodzie dzieci zażywają potrzebnego im ruchu, oswajają się z wodą, do tego poznają zasady współdziałania w grupie, uczą się aktywnego stylu życia i budowania relacji interpersonalnych. Zabawa w wodnym placu zabaw pobudza też wyobraźnię i rozwija kreatywność. By się tak stało i by wodny plac zabaw był chętnie odwiedzaną atrakcją, powinien być wyposażony w określone rozwiązania techniczne.

Przede wszystkim jednak obiekt taki powinien spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa użytkowników, być kolorowy i najlepiej, by budował narrację wokół określonego tematu. Dlatego wśród analogicznych inwestycji coraz częściej spotykamy tzw. tematyczne wodne place zabaw, których centralnym punktem mogą być np. piracki statek, zamek, wyspa skarbów czy nawet pełna zwierząt farma. Taki wodny plac zabaw będzie więc wyposażony nie tylko w główną konstrukcję, ale również w interaktywne urządzenia, np. wymagające logicznego myślenia stoły wodne, ponadto zraszacze, kurtyny, do tego pistolety i armatki, wiadra przelewowe, wreszcie fontanny-niespodzianki i nieodzowne w takim miejscu zjeżdżalnie. W zależności od wybranej przez inwestora tematyki wodnego placu zabaw, urządzenia te mogą przybrać rozmaite kształty: dzikich zwierząt, bajkowych postaci, roślin czy nawet tryskających znienacka wodą skał. Imponującą kolekcję interaktywnych urządzeń na potrzeby wodnych placów zabaw znajdziemy w ofercie firmy Astralpool, producenta basenów z Wrocławia.

Brodziki dla najmłodszych

Przy budowie wodnego placu zabaw dobrze jest też wyposażyć go w brodzik. Dzięki temu z obiektu będą mogły skorzystać nie tylko starsze dzieci, ale też i te najmłodsze, które dopiero oswajają się z wodą. Brodziki dla najmłodszych oferowane przez firmę Astralpool nadają się do instalacji zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz. Producent tychże brodzików, holenderski potentat Aqua Drolics wyposaża swoje konstrukcje w modułowe rozwiązania umożliwiające inwestorom dobór tematyki, kolorystyki, kształtu i wymiarów brodzika do własnych potrzeb. Konstrukcja brodzika wykonana jest ze wzmocnionego włóknem szklanym poliestru: rozwiązanie to zapewnia wieloletnią odporność materiału na działanie basenowej wody i czynników atmosferycznych, zaś elementy konstrukcyjne ścianek dostosowane są do pełnienia funkcji siedziska. Dzięki takiemu rozwiązaniu na brzegach brodzika z powodzeniem mogą siadać opiekujący się swoimi pociechami dorośli. Materiał jest też odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego i, co ważne, na zadrapania. Ponadto taki brodzik ma standardową głębokość 22 cm, może posiadać niewielkich rozmiarów zjeżdżalnie, schodki, konstrukcje, fontanny i inne interaktywne urządzenia wodne z oferty Astralpool. Dla wygody inwestora firma może wykonać wszystkie etapy inwestycji, włączając w to nawet zaprojektowanie basenu stosownie do możliwości miejsca i potrzeb inwestującego. Rozwiązanie to oferuje korzyści, tak użytkownikom, jak i inwestorowi. Najmłodsi z radością będą wskakiwać do zbiornika, który jest kolorowy i bogaty w rozmaite atrakcje, inwestor zaś otrzyma wysokiej jakości konstrukcję, zwiększającą atrakcyjność jego obiektu i przyciągającą dodatkową klientelę. Brodziki oferowane przez Astralpool doskonale sprawdzą się w obiektach wypoczynkowo-rekreacyjnych takich, jak hotele, resorty, kampingi, parki wodne czy publiczne kąpieliska i baseny.