Zastosowanie przędzy poliestrowej

Przędza poliestrowa, to przędza która ma bardzo wiele różnych zastosowań. Taka przędza występuje w wielu różnych wariantach, dzięki czemu łatwo jest dostosować ją do rozmaitych potrzeb. Co warto wiedzieć na temat przędzy poliestrowej? W jaki sposób się ja wykorzystuje najczęściej? Jaki rodzaj przędzy poliestrowej wybrać? Przekonaj się czytając nasz poradnik.

przedza

Przędze poliestrowe – co warto wiedzieć?

Przędze poliestrowe występują w bardzo wielu różnych wariantach. W ofercie firmy Rozmaryn-tex P.H. Bogusław Stępniak znajdziemy kilkanaście różnych typów przędzy poliestrowej. Podstawową różnicą są typy włókien – mogą być gładkie, teksturowane lub skręcane. Różni się też wykończenie – może być błyszczące matowe lub półmatowe. Przędza poliestrowa występuje w wielu różnych kolorach – podstawowe to czerń i biel, ale może być ona barwiona właściwie na każdy dowolny, wybrany przez nas kolor. Przędza tego typu występuje też w wielu różnych grubościach – od 20 do nawet 300 den.

Do czego wykorzystuje się przędzę poliestrową?

Przędza poliestrowa ma mnóstwo różnych zastosowań. Służy przede wszystkim do produkcji odzieży – głównie ubrań sportowych i okryć wierzchnich. Z przędzy poliestrowej wykonuje się także pościel, obrusy i firany. To również dokonały materiał do produkcji flag i banerów. Ponadto przędza poliestrowa coraz częściej używana jest do produkcji opakowań i tapicerek. Poliester jest bardzo uniwersalnym materiałem – praktycznym i efektownym, dlatego przędza poliestrowa znajduje tak wiele rozmaitych zastosowań. Można z niej wykonać niemal wszystko – od welonu po tapicerkę.

Zastosowania przędzy są różne dla każdego jej rodzaju – przędza teksturowana wykorzystywana jest do produkcji tkanin , dzianin i wyrobów pasmanteryjnych. To właśnie z niej powstają także firanki i artykuły powlekane. Z przędzy płaskiej, poza tkaninami i firanami powstają też płaskie aplikacje. Warto pozyskiwać przędzę bezpośrednio od jej producenta – to gwarantuje nam stałą, wysoką jakość produktów. Co bardzo istotne, zamawiając przędzę poliestrową bezpośrednio w firmie, która zajmuje się jej produkcją, możemy zrealizować także nietypowe zamówienia – takie, których próżno szukać w katalogach produktów. Poliester jest bardzo popularnym materiałem, przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność – jeśli chcemy w pełni korzystać z możliwości, jaki daje taka przędza, musimy pozyskiwać ją od sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu znajdziemy przędze poliestrową do wszystkich potrzebnych nam zastosowań.