Zastosowanie plafonów LED

Plafony LED to rodzaj oświetlenia mocowanego do sufitu lub ściany, który doskonale sprawdza się w wielu aranżacjach mieszkalnych. Ze względu na różne wzory i zdobienia, można je dobrać do salonu, korytarza, łazienki i kuchni. Ponadto plafony sprawdzają się także w innych miejscach, gdzie zwisające żyrandole są niepraktyczne, np. w przestrzeniach biurowych czy technicznych.

Plafony stosowane w różnych pomieszczeniach

Plafony LED są dostępne w kilkudziesięciu różnych wariantach zdobniczych, dlatego można je dopasować niemal do każdego wnętrza. Zawierają pojedynczą formą oświetlenia jak i kilka źródeł światła. Są alternatywą dla wszelkiego rodzaju oświetlenia zwisającego z sufitu lub lamp mocowanych do ścian. Ze względu na mocowanie bezpośrednie niewymagające okablowania zewnętrznego, doskonale sprawdzają się w sufitach podwieszanych oraz pomieszczeniach, gdzie sufit jest  niski. Plafony różnią się nie tylko wzorami, ale także materiałem, z którego są wykonane. Może to być szkło lub kryształ, co wpasuje się w eleganckie wnętrza. Są także plafony drewniane, które sprawdzają się w klasycznych aranżacjach. Natomiast w nowoczesnym wystroju wnętrza najlepiej będą się prezentować plafony metalowe. Ekspert ze sklepu internetowego Światło i Styl dodaje:

Niektórzy producenci oferują także plafony gipsowe, ceramiczne i materiałowe. Ogromny wybór modeli i rodzajów sprawia, że bez problemu można dobrać coś do wybranej aranżacji.

Inne zastosowanie plafonów LED

 

Plafony zazwyczaj używane są jako oświetlenie główne. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych salonach. Dzięki temu, że nie zwisają z sufitu jak żyrandole, są bardzo funkcjonalne w łazienkach i kuchniach. Stanowią także doskonałe oświetlenie w mniejszych pomieszczeniach, w których funkcjonalność jest ważniejsza od wystroju, np. w pralniach, suszarniach lub w pomieszczeniach gospodarczych. Plafony LED mogą być umieszczone także w garderobie, nad lustrem albo nad szafą wymagającą codziennego dobierania ubrania. Oświetlenie tego rodzaju sprawdza się nie tylko we wnętrzach domowych, ale także przemysłowych i biurowych. Można je rozbudować o czujniki ruchu, dzięki czemu wejście w daną strefę nie będzie wymagało każdorazowego włączania i wyłączania światła. Sprawdza się to przede wszystkim w różnego rodzaju pomieszczeniach technicznych, rekreacyjnych i magazynowych, np. w szatniach, toaletach firmowych, basenach, warsztatach, garażach, altankach, tarasach czy wiatach.

śr. ocena 5 / głosów 5