Zalety stosowania koncentratów tłuszczowych w żywieniu zwierząt hodowlanych

Koncentraty tłuszczowe to produkty, które są w pełni dostosowane do potrzeb zdrowej i nowoczesnej hodowli i żywienia zwierząt. Te znakomite materiały paszowe uzyskuje się przy pomocy najnowocześniejszych technologii produkcji.

Charakterystyka

Koncentraty tłuszczowe są kompleksowymi mieszankami kwasów tłuszczowych z olejami i tłuszczami roślinnymi. Dzięki właściwie skomponowanemu profilowi kwasów, a także właściwościom fizykochemicznym można osiągnąć wysokie wyniki produkcyjne w paszach pełnoporcjowych.

Największą zaletą koncentratów tłuszczowych jest zapewnianie idealnie dobranej dawki energii zwierzętom wtedy, gdy ich zapotrzebowanie na nią jest najwyższe. Trudno podobne wyniki osiągać podając jedynie pasze podstawowe.

Właściwości

Koncentraty tłuszczowe, jak np. FEEDOIL 55 MFC, mają formę płynną i cechują się wysoką zawartością średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych pochodzenia roślinnego. Kwasy te mają właściwości bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne, co pozytywnie wpływa na stan zdrowia i funkcjonowanie zwierząt. Zapewniają one bowiem redukcję mikroflory patogennej, a to skutkuje rozwijaniem się bakterii probiotycznych.

Dzięki włączeniu koncentratów tłuszczowych do diety zwierząt gospodarskich poprawie ulec mogą także procesy wchłaniania składników pokarmowych, ponieważ ich stosowanie zwiększa powierzchnię chłonną jabłonka. Dzieje się tak dzięki wydłużeniu kosmków jelitowych. Wszystko to sprawia, że suplementacja koncentratu tłuszczowego znacznie zwiększa wyniki produkcyjne u zwierząt hodowlanych.

Wybór koncentratu

Jako, że koncentraty tłuszczowe mają duże znaczenie w procesie żywienia zwierząt, warto stawiać na produkty najwyższej jakości, których bezpieczeństwo skontrolowane zostało w laboratoriach. Tylko takowe mają właściwe atesty gwarantujące, że dany produkt jest wartościowy i w pełni bezpieczny dla zdrowia zwierząt.

Przy wyborze producenta koncentratów warto również zwrócić uwagę na terminowość dostaw i sprawną współpracę – te dwie cechy zapewnią ciągłość stosowania produktów.