Zalety myjni modułowych

Myjnia modułowa to świetny pomysł na własny biznes w mieście. Samochodów na polskich drogach jest więcej i więcej, a każdemu posiadaczowi auta zależy na tym, by pojazd prezentował się jak najbardziej korzystnie. Dba więc o niego i korzysta z myjni, by pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń. Samoobsługowa myjnia modułowa to świetne rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla posiadaczy czterech kółek. Jak wygląda proces inwestycyjny? Co musimy zrobić, by dojść do czystego zysku?

Pomysł na biznes i znalezienie działki

Jeżeli zastanawiamy się nad otwarciem własnej myjni modułowej, w pierwszej kolejności powinniśmy ocenić nasze możliwości finansowe, czasowe i personalne. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy będziemy w stanie sami załatwić wszystkie formalności, czy może będzie nam potrzebna pomoc osób trzecich. By założyć własną myjnię samochodową, będziemy oczywiście potrzebować działki – możemy dokonać zakupu terenu lub go wydzierżawić. Wybór odpowiedniego miejsca jest kluczowy. Najlepiej celować w działki, które są położone w sąsiedztwie galerii handlowych, czy stacji paliw i kontroli pojazdów. Dobre miejsce to także duże osiedle mieszkaniowe w większym mieście. Pamiętajmy, że działka musi spełniać konkretne wymogi administracyjne: musi to być działka o charakterze usługowym lub budowlano-usługowym. Inwestor zawsze może liczyć na pomoc producenta myjni, jeśli ma jakieś wątpliwości, dotyczy to także oceny potencjału biznesowego lokalizacji.

Dokumentacja, pozwolenie na budowę, finansowanie

Jeśli już teren pod myjnię modułową jest w naszych rękach, potrzebujemy kilka zestawów dokumentów: projekt architektoniczno-budowlany wykonany przez inżynierów z uprawnieniami, plan zagospodarowania przestrzennego i pozwolenie na budowę obiektu. Gmina może od nas oczekiwać także raportu oddziaływania na środowisko, jednak nie jest to regułą. Kiedy złożymy dokumenty, urząd gminy ma obowiązek odpowiedzieć na nasz wniosek w trakcie miesiąca. Później potrzebujemy już tylko dwóch tygodni na uprawomocnienie i możemy przystąpić do budowy naszej myjni modułowej. Jeśli chodzi o kwestię finansów, mamy trzy możliwości: środki własne, kredyt bankowy albo leasing.

Zalety dla inwestora i klienta

Nowoczesna myjnia modułowa świetnie sprawdza się nawet na małych działkach i działkach narożnikowych. Moduły myjni znajdują się między stanowiskami mycia. To klient wybiera, jaka wersja mycia najbardziej mu odpowiada, łącząc ze sobą oferowane przez daną myjnię technologie. Mycie przebiega sprawnie i szybko, oszczędzamy więc cenny dla nas czas. Korzystanie z myjni nie jest też drogie, więc chętniej i częściej z niej korzystamy, by nasz samochód dobrze się prezentował i był zadbany. Dla inwestora to nic innego jak bezpieczna inwestycja kapitału – wielu właścicieli myjni po czasie decyduje się na kolejną myjnię modułową, jak wskazują statystyki producentów.