Zalety metalowych wycieraczek

Zapewne metalowe wycieraczki kojarzą Ci się głównie z użytkiem zewnętrznym. Ale czy wiesz, że doskonale sprawdzają się również wewnątrz budynków? Metalowe wycieraczki na korytarzu, przed klatką schodową, w galeriach handlowych… odnajdują swoje zastosowanie nawet w mieszkaniach. Są najlepszym zabezpieczeniem przed korozją, charakteryzują się również niesamowitą trwałością i służą długie lata. Jakie jeszcze zalety mają metalowe wycieraczki?

Metalowe wycieraczki – charakterystyka

Wycieraczki tego typu są przeznaczone do miejsc, gdzie ruch publiczny jest szczególnie natężony. Wykonuje się je zazwyczaj z krat pomostowych zgrzewnych lub prasowanych, które charakteryzują się niesamowitą trwałością. Służą przez wiele lat, jednak trzeba pamiętać, że ich rzetelna konserwacja jest obowiązkowa. Dbanie o takie konstrukcje nie wymaga używania specjalistycznych preparatów, które kosztują krocie. Metalowe wycieraczki czyści się podobnie jak schody metalowe. Możesz je myć wszelkimi środkami czyszczącymi, jakich używasz na co dzień w domu. Doskonałym rozwiązaniem jest też piaskowanie ich od czasu do czasu. Proces ten polega na czyszczeniu powierzchni za pomocą sprężonego powietrza lub cieczy, do których dodawany jest materiał ścierny. 

Jakie zalety mają wycieraczki metalowe?

Wycieraczki tego typu mają szerokie zastosowanie w każdej branży. Doskonale nadają się do każdej firmy, galerii handlowej, sklepu, szkoły, osiedla mieszkaniowego, a nawet do zwykłego domu. Są więc nadzwyczaj uniwersalne. A dlaczego są tak chętnie wybierane?

  • Odporność na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, mróz, upał… żadne anomalia pogodowe nie są w stanie wpłynąć na jakość metalowych wycieraczek.
  • Uniwersalność – doskonale nadają się do użytku zewnętrznego i wewnętrznego.
  • Trwałość – materiał, z którego są wykonane, jest niezwykle trwały.
  • Właściwości antypoślizgowe – specjalny kształt kratek chroni przed poślizgnięciem się, szczególnie w okresie zimowym.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości – nie dość, że zapobiegają przenoszeniu się brudu, można je z łatwością czyścić z użyciem standardowych środków.

W razie potrzeby jest możliwość ułożenia kilku wycieraczek obok siebie w celu stworzenia jednej dużej. Co ważne, firmy takie jak np. K.O. Wrocław w ofercie mają różnego rodzaju wycieraczki, w tym antypoślizgowe, ze specjalnym zabezpieczeniem, z gęstą ramą… Każdy klient może znaleźć coś dla siebie.

Wycieraczki metalowe idealnie nadają się do każdego miejsca, a ich funkcjonalność jest gwarancją Twojej satysfakcji.

śr. ocena 5 / głosów 4