Zalety kupna szafy do zabudowy wnęk

Wnęka w pomieszczeniu może być problemem, ale i szansą, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza. Problemem, gdyż może ograniczać wybór mebli, a szansą, ponieważ urozmaica aranżację wnętrza i stanowi dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Sposobem na optymalne wykorzystanie wnęki jest zakup szafy do zabudowy, która pozwoli stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania i podniesie walory estetyczne pomieszczenia.

szafa-do-zabudowy

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Podstawową zaletą szaf do zabudowy jest fakt, że pozwalają one optymalnie zagospodarować przestrzeń, jaką tworzy wnęka w pomieszczeniu. Znalezienie gotowego mebla o wymiarach idealnie odpowiadających wnęce jest najczęściej niemożliwe, w dodatku trzeba tu pogodzić się z góry narzuconymi rozwiązaniami, w tym gotowym układem szafek czy szuflad, powierzchnią luster oraz kolorem szafy. Z kolei szafy do zabudowy wnęk dają niemal nieograniczone możliwości zagospodarowania wnęki.

Przede wszystkim możemy zaprojektować mebel o wymiarach idealnie dopasowanych do szerokości, wysokości i głębokości wnęki, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń tworząc nowe miejsce do przechowywania. – Mówi specjalista reprezentujący PHU Arlen z Zamościa – firmę produkującą meble. – To ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy powierzchnię pomieszczenia, nie zakłócając przy tym ciągów komunikacyjnych i nie zabierając miejsca na inne elementy wyposażenia. Ponadto szafy do zabudowy to szansa na stworzenie miejsca do przechowywania, które będzie w pełni odpowiadało indywidualnym potrzebom, możliwościom i preferencjom użytkowników. Zamawiając taki mebel samodzielnie decydujemy bowiem o układzie szafek, półek, szuflad czy luster, dobieramy materiał, kolor i fakturę. Dzięki temu otrzymujemy rozwiązanie optymalnie dopasowane do naszych oczekiwań.

Estetyka na najwyższym poziomie

Szafy do zabudowy wnęk to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także szansa na podniesienie estetyki wnętrza. Nie bez znaczenia jest tu wspomniana wcześniej możliwość indywidualnego wyboru kolorystyki mebla, dzięki czemu dobierzemy szafę pod kolor innych elementów wyposażenia. Istotne znaczenie z punktu widzenia estetyki ma jednak również sam fakt optymalnego zagospodarowania wnęki. Dzięki temu otrzymujemy bowiem efektowne rozwiązanie, zapobiegając nieestetycznym detalom, takim jak szczeliny pomiędzy ścianami a niedopasowanym meblem, które źle się prezentują, a dodatkowo łatwo ulegają zabrudzeniu. Idealnie dopasowany do wnęki mebel tworzy estetyczną całość ze ścianami czy skosami. Tak wkomponowany mebel pozwala uniknąć brzydko wyglądających odstających kantów i wystających krawędzi, które zaburzają aranżację wnętrza. Szafa do zabudowy wnęk nie dominuje w wystroju pomieszczenia, ale stanowi jego dyskretną ozdobę. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie cieszy się dzisiaj ogromną popularnością.

śr. ocena 5 / głosów 5