Zalety garaży blaszanych

Garaż to obiekt niezbędny na każdej posesji – choć wielu właścicieli domów ogranicza się do postawienia otwarte wiaty, pod którą parkują swoje auta, to należy pamiętać, że takie rozwiązanie to tylko półśrodek. Szczególnie, że garaż służy nie tylko zabezpieczaniu auta przed kradzieżą. Jakie są zalety garaży wykonanych z blachy? Tego dowiemy się z poniższego artykułu.

garaż

 Niskie koszty inwestycji

Podstawowym argumentem, przemawiającym za postawieniem na podwórku garażu blaszanego są poczynione w ten sposób oszczędności.

W naszej ofercie posiadamy kilkanaście różnych rodzajów garaży – mówi przedstawiciel firmy Transtal, zajmującej się produkcją tego typu konstrukcji – Cena uzależniona jest przede wszystkim od rozmiarów garażu, jednakże niezależnie od tego, jaki modeli zakupimy, koszt ten inwestycji będzie dużo niższy, niż w przypadku wykonania garażu murowanego o podobnych wymiarach.

Krótki czas budowy

Postawienie garażu blaszanego jest nie tylko tańsze, ale również dużo szybsze, niż w przypadku garaży murowanych. Jest to szczególnie istotne, jeśli zależy nam na rozpoczęciu pracy budowlanych przed końcem sezonu.

Proste formalności

A w wielu przypadkach nawet ich brak – garaże blaszane nie są obłożone tak wieloma regulacjami prawnymi jak obiekty murowane, dlatego w niektórych sytuacjach możemy postawić je na naszej posesji bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Tymczasowe pomieszczenie gospodarcze

Garaże blaszane spiszą się nie tylko jako miejsce do zamykania samochodu, ale również jako pomieszczenie gospodarcze. Wiele osób stawiających swój dom decyduje się na kupno takiego obiektu jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, aby służył on za skład materiałów i narzędzi. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż pozwala uniknąć ewentualnych zniszczeń, np. w wyniku niesprzyjającej pogody. Po ukończeniu budowy garaż metalowy można rozebrać lub dalej wykorzystywać w charakterze składu na narzędzia.

Niskie koszty eksploatacyjne

Większość garaży blaszanych jest pozbawiona instalacji grzewczej, szczególnie, że są to obiekty nie połączone z resztą domu, dlatego niska temperatura w ich wnętrzu nie wpływa w żadnej sposób na bilans cieplny w pomieszczeniach mieszkalnych. Ten mankament staje się atutem jeśli pomyślimy o tym, jakich wydatków w związku z tym unikamy.

Wysoka wytrzymałość

Ostatnia, ale nie mniej istotna zaleta garaży blaszanych to ich wysoka wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zmienne warunki pogodowe. Poradzą sobie świetnie zarówno z próbami włamania, jak i ulewnymi opadami, mrozami oraz silnym słońcem.

śr. ocena 5 / głosów 1