Zalety bram garażowych panelowych

Bramy garażowe panelowe, inaczej nazywane także segmentowymi, to nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród posiadaczy garażów. Tego typu bramy są nowoczesne, posiadają estetyczny wygląd oraz szereg zalet, które sprawiają, że ich użytkowanie jest wygodne i funkcjonalne. Czym charakteryzują się bramy garażowe panelowe i jakie są ich najważniejsze zalety?

brama-garazowa

Bramy garażowe panelowe – oszczędność miejsca i uniwersalność

Główną zaletą, jaką oferują swoim użytkownikom bramy garażowe panelowe, jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Bramy tego typu nie otwierają się bowiem na zewnątrz, dzięki czemu mogą być zainstalowane także w garażach, przed którymi jest mało wolnej przestrzeni. Podczas otwierania oraz zamykania brama pozostaje w obrębie powierzchni wejściowej garażu, dzięki czemu oszczędzamy miejsce przed nim. Sprawia to, że bramy garażowe panelowe mogą być z powodzeniem instalowane także w garażach wyposażonych w mały podjazd.

Kolejną zaletą bram segmentowych, jest także ich uniwersalność. Mogą one zostać bowiem umieszczone w garażach o różnym kształcie nadproża, także tych o kształcie łuku. Brama garażowa panelowa jest bowiem montowana od wewnętrznej strony ściany garażu, dzięki czemu kształt nadproża nie odgrywa praktycznie żadnej roli oraz nie stanowi ograniczenia w ich montażu. Takie bramy ma w swojej ofercie przykładowo firma Formelana.

Zabezpieczenia i sterowanie elektryczne

Bramy garażowe panelowe, choć przypominają drewno, to zbudowane są z wysokogatunkowej stali o grubości 40 mm. Możemy jednak wybrać pasujący do elewacji kolor paneli, a także fakturę przypominającą różne gatunki drewna, np. orzecha, dębu, mahoniu albo dębu rustykalnego. W środku są natomiast wypełnione pianką poliuretanową, dzięki czemu nie musimy się już więcej martwić niską temperaturą w garażu – takie rozwiązanie zapewnia bowiem odpowiednią izolację termiczną i akustyczną, do garażu nie przedostaje się także niepożądana wilgoć.

Możemy wybrać wersję zamykaną ręcznie lub elektrycznie – kolejną bowiem zaletą tego typu bram jest także sterowanie elektryczne. Dzięki temu rozwiązaniu brama może być wygodnie otwierana i zamykana za pomocą pilota. Nowoczesne bramy garażowe panelowe wyposażone są także w specjalne czujniki, które wykrywają przeszkody lub zbyt dużą siłę potrzebą do otwarcia bramy i powodują wyłączenie się silnika. Uniemożliwia to uszkodzenie bramy i gwarantuje nam bezpieczeństwo oraz trwałość mechanizmu sterującego.

śr. ocena 5 / głosów 5