Zakup butów w sklepie internetowym. Czy to dobry pomysł?

Zakupy przez Internet to zawsze bardzo kusząca opcja. Po pierwsze, zamawianie produktów i płacenie za nie online jest wygodne. Po drugie, towary dostępne w sklepach internetowych są zwykle dużo tańsze, niż identyczne modele na półkach sklepów stacjonarnych. Coraz więcej Polaków korzysta z sieci przy nabywaniu sprzętu RTV, książek czy kosmetyków. Ale czy taki sposób na zakupy sprawdzi się też w przypadku odzieży i butów?

buty-sklep-onliwe

Największym wyzwaniem dla branży odzieżowej i obuwniczej w kontekście handlu internetowego są, jak można się domyślić, w pełni uzasadnione obawy potencjalnych klientów odnośnie dopasowania danego produktu do indywidualnych potrzeb. Przecież kupując buty w tradycyjnych sklepach stacjonarnych, zawsze najpierw je przymierzamy. W przypadku internetowych sklepów obuwniczych takiej możliwości nie ma. Czy warto ryzykować?

Wygodne i dopasowane buty ze sklepu internetowego

Klienci całkiem słusznie wahają się przed dokonaniem zakupu butów online. Chociaż wszystkie oferty są opatrzone zdjęciami i szczegółową specyfikacją, bez mierzenia trudno ocenić, czy buty będą wygodne. W przypadku obuwia istotny jest przecież nie tylko rozmiar, ale i fason, który musi być dopasowany do stopy przyszłego właściciela – mówi specjalista z P.P.H.U. „N-STEEL”.

Zakup butów w sklepie internetowym to dobry pomysł przede wszystkim dla osób, które mają już doświadczenie z daną marką, a może nawet modelem butów. Dlatego najczęściej na takie zakupy decydują się osoby przywiązane do konkretnego stylu, które szukają oryginalnych produktów znanej  marki, ale w lepszej cenie.

Toteż ze sklepów internetowych często korzystają użytkownicy glanów czy martensów. Skórzane buty STEEL od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród fanów solidnego, a jednocześnie stylowego obuwia. Takie buty kojarzone są z wygodą i klasyczną stylistyką, a kolejne propozycje, choć dostarczają nowych wrażeń wizualnych, zwykle opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach, które zapewniają maksymalny komfort użytkowania.

Nietrafiony zakup online? Nic straconego

Kupowanie butów online jest proste. Jednak co zrobić w razie braku satysfakcji z dokonanego zakupu? Istnieje przecież wiele powodów, które mogą sprawić, że klienci nie są zadowoleni z nowych nabytków.

Najbardziej stresujące są sytuacje, w których kupiony produkt jest wadliwy. Podczas zakupów w sklepie stacjonarnym łatwiej jest zawczasu wychwycić ewentualne wady i po prostu zrezygnować z towaru. Jednak dobre sklepy internetowe, którym zależy na utrzymaniu klientów, zawsze sprawdzają towar przed wysyłką. A w razie jakichkolwiek problemów, umożliwiają szybką i sprawną reklamację.

Co zrobić, jeśli kupione buty okażą się za małe, albo po prostu niewygodne? Nic straconego. Prawo chroni konsumentów, również tych, którzy dokonują zakupów w sieci. Jeśli po otrzymaniu zamówienia stwierdzisz, że zakup nie był trafiony, masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny.

Podsumowując, zakup butów w sklepie internetowym to zawsze dobry pomysł. Decydując się na złożenie zamówienia, oszczędzasz sporo pieniędzy i wbrew pozorom wcale nie ryzykujesz.

śr. ocena 5 / głosów 5