Wypożyczalnia rusztowań. Jakiej firmie warto zaufać?

Specyficzne wymogi i ograniczenia branży budowlanej sprawiają, że nie należy ona do łatwych. Inwestorom zawsze zależy na czasie, jednak na to, czy zlecenie będzie wykonane terminowo, wpływa wiele czynników, często niezależnych od firmy budowlanej. Chociaż zmienne warunki pogodowe czy nieszczęśliwe wypadki są trudne do przewidzenia, realizację inwestycji z pewnością skróci rozsądny wybór kontrahentów, w tym dobrej wypożyczalni rusztowań.

Kto skorzysta z usług wypożyczalni rusztowań?

Dobór właściwego typu rusztowania zawsze musi być uzależniony od rodzaju wznoszonej konstrukcji i wymagań konkretnej budowy. Ponieważ zakup nowych rusztowań budowlanych do realizacji każdego kolejnego zlecenia nie jest opłacalny, firmy budowlane korzystają z usług profesjonalnych wypożyczalni.

Decydując się na wynajem rusztowań elewacyjnych z wypożyczalni, firma budowlana zyskuje swobodę wyboru rozwiązania najlepiej odpowiadającego jej bieżącym potrzebom, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu takiego sprzętu, a także wydatków związanych z jego przechowywaniem po zakończonej budowie.

Należy jednak pamiętać, że rusztowania budowlane są elementem niezwykle istotnym przede wszystkim z punktu widzenia bezpieczeństwa prowadzonych prac. Dlatego szukając rozwiązań, z których będą korzystać pracownicy, należy mieć pewność co do jakości oferowanych produktów. Którym wypożyczalniom rusztowań warto zaufać?

Wypożyczalnie rusztowań godna zaufania

Rusztowania budowlane muszą zapewniać optymalną wygodę podczas pracy, a także gwarantować bezpieczeństwo poruszania się na wysokościach. Oznacza to, że bez względu na typ rusztowania musi ono charakteryzować się doskonałą stabilnością i odpornością na rozmaite uszkodzenia.

Aby mieć pewność, że podejmujemy się współpracy z solidną wypożyczalnią, warto rozejrzeć się za firmą z dużym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Jeśli dane przedsiębiorstwo obsługuje firmy budowlane od wielu lat, oznacza to, że jakość oferowanych produktów i usług zapewnia mu uznanie klientów z branży.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest zakres proponowanych usług – podpowiada nasz rozmówca z firmy Euro Rusztowania we Wrocławiu. Niektóre wypożyczalnie ograniczają się do udostępniania najprostszych rusztowań budowlanych, natomiast inne dają klientom szeroki wybór, a także biorą na siebie montaż rusztowania na placu budowy.

Bez względu na to, czy potrzebujesz klasycznych rusztowań modułowych, jezdnych, czy lekkich rozwiązań aluminiowych, zawsze zwracaj uwagę na to, czy wypożyczalnia jest w stanie zagwarantować ich zgodność z polskimi i europejskimi normami.

Nie bez znaczenia jest także solidność samej firmy. By zadbać o bezpieczeństwo finansowe przedsięwzięcia sprawdź, czy dana wypożyczalnia może pochwalić się pozytywną opinią KRD, a więc czy posiada certyfikat Rzetelna Firma.

śr. ocena 5 / głosów 6