Wynajem transportera do szyb – kiedy warto z niego skorzystać?

Transportery do szyb to małe i zwinne urządzenia, z których warto korzystać kiedy musimy przetransportować okna oraz szyby na budowie. Dzięki nim możliwe staje się przemieszczanie ciężkich elementów po nierównych powierzchniach oraz krętych korytarzach, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia ładunku. Co jeszcze warto wiedzieć o transporterach do szyb?

Transportery do szyb powinny znaleźć się na każdej budowie, a także stanowi ć element wyposażenia każdej firmy transportowej. Co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka produktu

Transportery do szyb wyposażone są w podporę mechaniczną, odpowiedzialną za mocowanie przenoszonych elementów oraz akumulatorową przyssawkę, zapewniającą stabilność szyb i okien w czasie transportu.

Jest to urządzenie niezwykle sprawne; zapewnia bowiem transport nawet 300 szyb bez konieczności ich ponownego załadunku.

Tego typu urządzania wyposażone są zazwyczaj w zasilanie akumulatorowe oraz system kontroli podciśnienia. Ich udźwig wynosi do 200 kg, a elementy obsługowe są solidne i bezpieczne.

W omawianych urządzeniach czas zasysania wynosi około 2 sekundy, przy czym konstrukcja jest niezwykle lekka: zazwyczaj nie przekracza 10 kg.

Transport okien

Z omawianego rodzaju urządzeń korzysta renomowana firma Kada, oferująca pomiar, wycenę, transport oraz montaż okien.

Warto zdać sobie sprawę, że transport wielkogabarytowych okien odbywa się w elementach, w trosce o wyeliminowanie niebezpieczeństwa ich uszkodzenia. Skrzydła i ościeżnice spakowane zostają osobno. Na miejscu budowy montuje się jej w całość i wstawia w przygotowane uprzednio otwory.

Szyby z elementów nieotwieranych dowożone są osobno, a następnie, po wstawieniu ościeżnic, szklenie odbywa się na budowie.

W swojej ofercie wspomniana firma posiada okna PCV, drewniane oraz aluminiowe najwyższej jakości. Warto zwrócić na ich ofertę okien drewnianych, wyróżniających się elegancją, a także naturalnym wyglądem. Do wyboru mamy tradycyjne prostokątne okna, okrągłe lub z wykończeniami w postaci łuku. Mogą mieć odcień naturalnego drewna lub być bejcowane.

Transporter do szyb warto zatem wynająć, kiedy prowadzimy budowę domu i chcemy mieć pewność, że w trakcie przemieszczanie się szyb, nie ulegną one żadnym uszkodzeniom. Warto bowiem zdać sobie sprawę, że każda najmniejsze uszkodzenie szyby pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe i znaczne straty w budżecie.

śr. ocena 5 / głosów 5