Jak wybrać dobrą podkładkę pod mysz?

Praca przed komputerem bez podkładki pod mysz jest zdecydowanie mniej wygodna, ponieważ kursor nie przesuwa się płynnie, nie mówiąc już o pracy wyłącznie z touchpadem laptopa – każdy manewr zamknięcia czy otwarcia kolejnego okna trwa dwa razy dłużej niż przy użyciu myszki. W naszym artykule skupimy się jednak na innym zagadnieniu związanym z podkładkami pod mysz niż komfort pracy – skoncentrujemy się na dobrej reklamie, jaką może stanowić podkładka. Wiele firm wybiera nie tylko ulotki, plakaty czy wizytówki, by reklamować swoją działalność. Stawiają także na gadżety reklamowe, którymi chcą przyciągnąć do siebie klientów. Wybierając odpowiednie gadżety, muszą zadbać nie tylko o ich ciekawy design, ale również o jakość wykonania. Jak wybrać odpowiednią podkładkę pod mysz, by stanowiła dobrą reklamę?

podkładka pod mysz

Rodzaje podkładek pod mysz

Podkładki pod mysz wykonywane z folii PCV o odpowiedniej strukturze moletowanej, łączonej z pianką to jedne z najczęściej widywanych podkładek. Obraz na podkładce powstaje w technologii druku offsetowego UV. Inny rodzaj gadżetu to podkładka zgrzewana. Jej pierwsza warstwa to zabezpieczająca folia PCV, a kolejna to zadrukowany papier. Ostatnia warstwa, która ma kontakt z biurkiem, to szara mikroguma, która zapewnia wygodne użytkowanie. Poszczególne warstwy są ze sobą łączone termicznie. Nadruki na podkładkach z kartką wewnątrz są wykonywane w technologii druku offsetowego, a bez kartki – druku offsetowego UV. Kolejny rodzaj to supercienka podkładka pod mysz z lakierem antypoślizgowym. Jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, dlatego warto się jej bliżej przyjrzeć. Drukowany obraz powstaje bezpośrednio na folii, również w technologii druku offsetowego. Druk jest zabezpieczany białą farbą, a następnie warstwą specjalnego lakieru antypoślizgowego, który sprawia, że podkładka nie przesuwa się po powierzchni blatu biurka. Następny ciekawy gadżet, który udało się nam wypatrzyć, to podkładka pod mysz z kalendarzem lub notesem – to praktyczne rozwiązanie 2 w 1.

Numer jeden wśród podkładek – podkładka 3D

Na koniec przyjrzyjmy się (bliżej i wnikliwiej) podkładkom pod mysz 3D, które robią wrażenie na każdym. Podkładki powstają dzięki technologii druku soczewkowego, który otwiera szerokie możliwości tworzenia wspaniałych narzędzi marketingowych. Efekty, jakie można uzyskać za pomocą tego druku to:

  • Efekt 3D – efekt przestrzenności i głębi
  • Flip – skokowa zamiana jednego obrazu w drugi
  • Morfing – płynne przejście jednego obrazu w drugi
  • Zoom – złudzenie przybliżania i oddalania się obiektów
  • Animacja – efekt płynnego ruchu, polega na przenikaniu się sekwencji zdjęć

Jak powstają takie wydruki, dowiadujemy się w drukarni 3D Fortis z Zielonej Góry. Druk soczewkowy to technologia, która łączy obraz ze specjalistyczną folią. Na tej folii wytłoczone są soczewki, stąd inna nazwa druku 3D. Obraz tworzony jest zwykle z dwóch grafik, które przenikają się wzajemnie. To, co widzimy, zależy od kąta, pod jakim spoglądamy na gadżet, na przykład omawianą podkładkę pod mysz 3D. W warunkach domowych uzyskanie takiego wydruku jest właściwie niemożliwe, a też stosunkowo niewiele drukarni ma druk soczewkowy w swojej ofercie. Podkładka pod mysz 3D jest więc naszym zdaniem najlepszym wyborem, ponieważ jest najbardziej oryginalna.