Właściwości i zastosowanie kontenerów sanitarnych

Kontenery sanitarne to takie kontenery, które posiadają kompletną instalacje wodną i kanalizacyjną, jak również odpowiednie sanitariaty, montowane w zależności od przeznaczenia. Takie kontenery pełnią funkcję łazienki lub umywalni w szatni dla pracowników. Przedstawiamy właściwości i zastosowanie kontenerów sanitarnych.

kontener-sanitarny

Czym są kontenery sanitarne?

Kontenery sanitarne to tymczasowe łazienki lub umywalnie, wyposażone w odpowiednie sanitariaty (umywalki, ubikacje, a nawet prysznice). Posiadają pełną instalację wodną i kanalizacyjną. W zależności od zapotrzebowania, w kontenerach sanitarnych mogą być montowane także przepływowe podgrzewacze wody.

Przedstawiciele firmy S2M Polska zauważają, że z pomocą tego typu kontenerów można urządzić nie tylko łazienki (np. dla pracowników budowy), ale również zaplecze kuchenne. Występują one w kilku podstawowych układach, które można jednak dostosowywać względem indywidualnych potrzeb klienta.

Kontenery sanitarne zbudowane są z konstrukcji modułowych, pozwalających na montaż urządzeń sanitarnych każdego typu oraz dostosowanie ich do potrzeb klienta.

Zastosowanie kontenerów sanitarnych

Kontenery sanitarne mają swoje zastosowanie m.in. na placach budowy, podczas organizacji koncertów, festynów i festiwali. Mogą też stanowić zaplecze placu zabaw, parku rozrywki, basenu czy restauracji. W skrócie – zdają egzamin we wszystkich obiektach użyteczności publicznej, znajdujących się na otwartym terenie.

Kontenery sanitarne można urządzić tak, aby odpowiadały potrzebom klienta. Na przykład, można wyodrębnić w nich oddzielną część dla mężczyzn i oddzielną dla kobiet, jak również osobne WC dla osób niepełnosprawnych. Dzięki takiej uniwersalności, toalety urządzone w kontenerach sanitarnych nie różnią się pod względem jakości od standardowych pomieszczeń stacjonarnych.

Decyzja o tym, jak będzie wyposażony dany kontener, należy do klienta. To on decyduje o ilości pomieszczeń, wykorzystanych modułów, a nawet o jego zewnętrznym wyglądzie. W jednym pawilonie można wydzielić dowolną ilość toalet, kabin natryskowych, pisuarów i umywalek.

Dla kogo kontenery sanitarne?

Z oferty kontenerów sanitarnych skorzystać powinni ci, którzy szukają dobrych rozwiązań do zaplecza socjalnego dla imprez masowych, placów budowy, a nawet terenów przemarszu demonstracji. Znajdą one swoje zastosowanie także na obozach i kempingach. Mogą także pełnić rolę bloku socjalnego dla przebieralni, biur oraz kontenerów mieszkalnych.

Wśród największych zalet kontenerów sanitarnych wymienić można trwałość, funkcjonalność i estetyczne wykonanie.

śr. ocena 5 / głosów 5