Właściwości folii stretch

Zastosowanie folii stretch jest bardzo szerokie. Jest wykorzystywana w gospodarstwach domowych, do pakowania przesyłek przez firmy kurierskie, znajduje zastosowanie w rolnictwie czy w przemyśle. Jakie właściwości tego materiału wpływają na jego ogromną popularność? Z całą pewnością jest to jego lekkość, wytrzymałość, a przede wszystkim uniwersalność, pozwalająca na tak szerokie wykorzystywanie.

folii stretch

Wysoka ochrona i uniwersalność

Folia stretch charakteryzuje się przede wszystkim wysoką elastycznością i przyczepnością. Dzięki tym właściwościom dopasowuje się do różnych, nawet najbardziej niestandardowych kształtów. Przy jej użyciu zapakujemy zarówno drobne elementy – utrzymamy je w jednym miejscu i zabezpieczymy przed uszkodzeniami mechanicznymi – jak i duże przedmioty, takie jak meble i kartony (np. przy przeprowadzkach) czy palety załadowane towarami. Ten z pozoru delikatny materiał przy zastosowaniu kilku warstw zapewnia doskonałą ochronę zapakowanych przedmiotów. Jest tak wytrzymały, że nieomal nie do rozerwania. Folia stretch jest również wodoodporna, zabezpiecza pakowany towar przed wilgocią, opadami atmosferycznymi i zabrudzeniami.

Folia stretch jest produktem bazującym przede wszystkim na polietylenie (rzadziej na polipropylenie, kopolimerze lub fluoropolimerze). Najpopularniejsza jest folia przezroczysta, ale spotkamy ją także w wersji kolorystycznej (najczęściej w kolorze czarnym, niebieskim czy białym). W zależności od naszych potrzeb możemy zastosować folię przezroczystą i pozostawić możliwość podglądu zawartości opakowania lub skorzystać z folii barwnej i tym samym uchronić zawartość przed wzrokiem osób postronnych. Wykorzystanie folii w różnych kolorach daje także możliwość oznaczania konkretnych pakunków czy towarów.

Zastosowanie folii stretch

Z folii stretch korzystają przede wszystkim firmy zajmujące się sprzedażą na odległość. Sklepy i hurtownie, którym zależy na efektywnym i ekonomicznym zabezpieczaniu przesyłek, używają folii stretch do pakowania towarów. Folia stretch sprawdza się również w zabezpieczaniu towarów umieszczanych na paletach i zabezpieczaniu ich przed przesuwaniem się i uszkodzeniami.

Oczywiście z folii stretch korzystamy także w gospodarstwach domowych. Dzięki temu, że folia ma neutralny zapach, możemy ją stosować do pakowania żywności. – mówi ekspert z firmy Fol-Pack. – Dodatkowo folia nie przepuszcza zapachów, dzięki czemu nawet bardzo intensywne zapachy zabezpieczonych nią produktów nie rozprzestrzeniają się np. po lodówce.

Folię stretch wykorzystują także salony kosmetyczne i tatuatorzy. Doceniana jest za elastyczność oraz dopasowywanie się do ciała. Z powodzeniem może być także stosowany do domowych zabiegów kosmetycznych. Zabezpieczając nią olejki czy maski na włosach lub ciało pokryte balsamem, zwiększymy wchłanianie dobroczynnych substancji z kosmetyków.

śr. ocena 5 / głosów 1