Kiedy warto zdecydować się na wynajem chłodni składowych?

Dzięki zaawansowanym technicznie chłodniom możemy przechowywać i transportować towary wrażliwe na wysokie temperatury. To pozwala niezależnie od pory roku i szerokości geograficznej cieszyć się dobrami, które kiedyś mogły być oferowane jedynie lokalnie lub w określonym krótkim czasie. Kiedy warto zdecydować się na wynajem chłodni składowych dla swojego biznesu?

Jakie warunki oferują chłodnie składowe?

Chłodnie składowe to pomieszczenia dostosowane do przechowywania wrażliwych towarów. Jedną z firm oferujących magazynowanie w  niskich temperaturach jest spółka Operis. Na jakie warunki mogą liczyć jej klienci? Sprawdźmy.

Przedsiębiorstwo to oferuje przechowywanie towarów w kontrolowanych temperaturach w przedziale od -25°C do +25°C, a także usługi magazynowania w obiektach, które nie wymagają kontroli ciepła. Można zatem składować zarówno towary odporne na zmienne temperatury, jak i takie, które potrzebują precyzyjnie dobranego i stale utrzymywanego chłodu. W jednym czasie można tak przechować ok. 25 000 palet, zdolność przeładunkowa wynosi zaś 1200 palet na dobę.

Klient może powierzyć firmie swój towar, korzystając z usług przechowywania, lub wziąć sprawy w swoje ręce i skusić się na wynajem chłodni składowych, aby samemu wygodnie zarządzać przechowywaniem.

Czy warto skorzystać z wynajmu chłodni?

Zbudowanie chłodni składowej oraz wyposażenie jej w wysokiej jakości system kontroli temperatury, który zapewni przechowywanym dobrom idealne warunki, to duży wydatek, na który nie każdą firmę stać. Dlatego wynajem już gotowej powierzchni magazynowej dostosowanej do potrzeb nietrwałych towarów jest bardzo kuszący. Kto szczególnie na tym skorzysta?

Wynajem to doskonała sposobność dla nowo utworzonych firm. Bez ponoszenia dużych jednorazowych kosztów, które obciążyłyby budżet młodego przedsiębiorstwa, można przekonać się, czy firma znajdzie swoje miejsce na rynku i będzie generować zyski.

Wynajem magazynowej powierzchni chłodniczej sprawdzi się świetnie także w przypadku firm, które nie nie potrzebują chłodni stale, a jedynie np. w pewnych okresach w ciągu roku. W takiej sytuacji wzniesienie własnego obiektu mogłoby się okazać nieopłacalne, zważywszy na fakt, że jego utrzymanie wiąże się np. z kosztami konserwacji i napraw. Jeżeli korzystamy z chłodni w sposób nieciągły, własny budynek chłodniczy może przynieść więcej strat niż zysków, ponieważ wymaga wkładu finansowego i opieki profesjonalisty. Decydując się na wynajem, zdejmujemy z siebie ciężar utrzymania chłodni oraz zapewnienia fachowej siły, która będzie w stanie się nią zająć.