W jaki sposób zorganizować firmowy wyjazd integracyjny?

Pracodawcy coraz częściej przekonują się, że warto zapewnić pracownikom atrakcje wpływające na ich wspólne relacje w firmie. Pozwala to wprowadzać lepszą atmosferę wśród ludzi, a zadowolony pracownik staje się efektywniejszy i bardziej lojalny. Właśnie dlatego coraz częściej organizowane są firmowe wyjazdy integracyjne, które łączą rozwój z rozrywką.

firmowy wyjazd integracyjny

Pomysł na wyjazd integracyjny

Dobry pomysł na firmowy wyjazd integracyjny to już połowa sukcesu. Nie chodzi tylko o to, żeby po prostu coś zorganizować, ale przede wszystkim o to, żeby taki wspólny wyjazd niósł za sobą możliwość rozwoju, wzmocnienia grupy i wpływał pozytywnie na relacje między pracującymi ze sobą ludźmi. Dzięki temu wydatki na zorganizowanie takiej imprezy okażą się inwestycją dla pracodawcy, a nie tylko kosztem.

Team building

Organizacja wyjazdów firmowych jest nierozerwalnie związana z pojęciem ”team building”, pod którym kryją się różne formy integracji grupy, odsłaniania mocnych i słabych stron zespołu oraz nauka skutecznej komunikacji. Wszystko to odbywa się oczywiście głównie przez rozrywkę i nie ma nic wspólnego ze standardowymi szkoleniami w sali szkoleniowej. Coraz częściej do programów takich wyjazdów firmowych są dołączane elementy survivalu, które jak nic innego potrafią wystawić na próbę zespół i tym samym skłonić ludzi do lepszej współpracy oraz poznania siebie.

Jak zorganizować?

Organizację wyjazdu integracyjnego rozpoczynamy od określenia budżetu i celu imprezy oraz tego, do jakiej grupy jest skierowany. Może to być wyjazd dla pracowników wszystkich szczebli lub np. jednego działu. Wszystko zależy od pracodawcy i potrzeb przedsiębiorstwa oraz od samych zainteresowanych. Kolejnym krokiem jest stworzenie programu wyjazdu, zaplanowanie atrakcji dla uczestników, znalezienie odpowiedniego miejsca i dokonanie rezerwacji.

Często pracodawca nie ma czasu dokładnie rozplanować wyjazdu firmowego. Nie zawsze ma też pomysły na to, jakie zadania postawić przed zespołem, aby były one budujące. Stąd coraz więcej ofert od organizatorów takich wyjazdów. Podmioty zajmujące się profesjonalną organizacją wyjazdów integracyjnych bazują na swoim doświadczeniu, współpracują z wieloma obiektami, dzięki czemu mają możliwość negocjacji cen chociażby za noclegi dla uczestników. Dodatkowo dostosowują program do potrzeb danej organizacji. Przykładem może być Biuro Turystyczne Czerwiński Travel, które przygotowuje program wyjazdu w oparciu o oczekiwania klienta, możliwości fizyczne uczestników, wskazane ramy czasowe oraz preferencje dotyczące terenu.