W jaki sposób wprowadzać zmiany żywienia u prosiąt?

Podstawą udanej hodowli trzody chlewnej jest prawidłowe żywienie zwierząt. Często okazuje się, że same pasze, nawet te najlepszej i najwyższej jakości, nie wystarczają. Na szczęście z pomocą przychodzą specjalistyczne preparaty oraz mieszanki, dzięki którym możemy wprowadzić pozytywne zmiany żywieniowe u prosiąt. Sprawdźmy zatem ich skład oraz działanie.

zywienie-prosiakow

W prawidłowym żywieniu prosiąt podstawą jest odpowiednia, wysokiej jakości pasza. Aby jednak zapobiegać biegunkom oraz innym problemom żołądkowym, warto wprowadzić do żywienia specjalistyczne preparaty. Regulują one bowiem poziom gospodarki kwasowej, pochłaniają toksyny, a także utrudniają zasiedlenie się w jelitach zwierząt niebezpiecznych bakterii. Ich działanie jest ze wszech miar dobroczynne: pokrywają niemal w 100% zapotrzebowanie na mikroelementy, przyczyniając się do wzrostu masy ciała oraz apetytu.

Przyczyny problemów                                                                                

Do głównych przyczyn chorób układu pokarmowego u trzody chlewnej zalicza się przyczyny funkcjonalne, czyli związane z codziennym funkcjonowaniem zwierząt. Są to niewłaściwe warunki higieniczne, błędy żywieniowe, zbyt niska temperatura w kojcach porodowych, stres, związany z transportem. Wato im w porę zapobiegać gdyż nieleczone mogą doprowadzić do zmian patologicznych oraz spadku odporności. Uszkodzenie kosmków jelitowych jest jednoznaczne z gorszym wchłanianiem pokarmu oraz słabszym wzrostem masy ciała, co może powodować groźne konsekwencje.

Skład

Zmiany żywienia u prosiąt, które urozmaicą ich dietę, można wprowadzić poprzez stosowanie omawianych mieszanek Bentawet P. Bogate w montmorylonit, tlenek cynku, zioła, dodatki smakowo-zapachowe, cukier, ziele tymianku oraz korę dębu, zrównoważą żywienie trzody chlewnej, przyczyniając się do poprawy jej dobrostanu. W omawiany preparat, a także w środki na biegunkę krów oraz w środki owadobójcze, zaopatrzymy się w Wytwórni Mieszanek Bentawet. Atrakcyjne ceny produktów, idące w parze z ich wysoką jakością jest tym, co wyróżnia tę firmę na rynku.

Dawkowanie           

Preparat Bentawet P podaje się razem z paszą mokrą lub suchą, w proporcji 2,5 kg preparatu na 100 kg paszy. Dzienna porcja to 10- 15 gramów. Długość podawania Bentawetu zależy od odsadzenia prosiąt. Przed odsadzeniem jest to od 3 do 6 dni, po odsadzeniu od 10 do 14.

Warto zaopatrzyć się w omawiany produkt, gdyż pomoże on w pochłanianiu toksyn bakteryjnych w przewodzie pokarmowym zwierzęcia, skolonizuje kosmki jelitowe uniemożliwiając zagnieżdżenie się w nich bakterii oraz pokryje zapotrzebowanie na mikroelementy, przyczyniając się do dobrostanu zwierzęcia.

śr. ocena 5 / głosów 4