W jaki sposób przechowywać laptopa?

Laptopy, czyli komputery przenośne, już od wielu lat coraz bardziej wypierają z rynku stosowane do tej pory komputery stacjonarne. Największą zaletą laptopów jest to, że można je bez przeszkód przewozić z miejsca na miejsce i korzystać z nich, w zależności od potrzeb, w domu, w pracy, u znajomych, w kawiarni czy na spotkaniu biznesowym lub szkoleniu firmowym. Żeby jednak w pełni móc korzystać z możliwości laptopów, powinniśmy kupić torbę, plecak lub etui, w którym będziemy go mogli wygodnie przewozić, a w domu bezpiecznie przechowywać.

Jakie mamy możliwości przewożenia i przechowywania laptopów?

Laptopy w obecnych czasach są tak często stosowanym rodzajem komputerów, że producenci mają nam do zaoferowania bardzo wiele różnego typu akcesoriów do ich przewożenia i przechowywania, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie rozwiązanie, które będzie najlepiej dostosowane do jego potrzeb.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca ze sklepu internetowego MiniDo, który specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów komputerowych i gamingowych oraz posiada bogatą ofertę produktów do przewożenia laptopów:

Obecnie właściciele laptopów mogą wybierać spośród trzech najczęściej stosowanych akcesoriów do ich przewożenia. Są to: torby, plecaki i etui. Wybór konkretnego rodzaju produktu powinien zależeć od naszych indywidualnych preferencji, ale także m.in. od wielkości i wagi naszego komputera osobistego. Są to główne czynniki, jakie powinno się brać pod uwagę dokonując zakupu.

Zakup odpowiedniej torby, plecaka lub etui, pozwoli nam też na bezpieczne przechowywanie nieużywanego w danej chwili komputera. Dzięki wsadzeniu go w pokrowiec, komputer nie będzie się kurzył oraz będzie np. zabezpieczony przed zalaniem. Jakie zalety mają poszczególne rodzaje akcesoria do przenoszenia laptopów?

Zalety toreb na laptopy

Torby na laptopy są chyba najchętniej stosowanym rozwiązaniem. Klienci wybierają je ze względu na wygodę oraz na to, że nosząc laptop w torbie, po prostu bardziej profesjonalnie wyglądają. Współczesne torby na laptopy można dobrać bezpośrednio do przekątnej ekranu posiadanego przez nas komputera. W torbach na laptopy najlepszych producentów znajdzie się też miejsce na zasilacz, myszkę oraz inne niezbędne do korzystania z laptopa akcesoria, oraz przynajmniej na część potrzebnych nam dokumentów czy papierów. Dużą zaletą takiego wyboru jest także to, że torby na laptopa są bardzo łatwo dostępne w wielu sklepach oraz że można wybierać spośród bardzo wielu ich wzorów i kolorów.

Jedyną znaczącą wadą toreb do przewożenia laptopów jest to, że jeżeli nasz komputer osobisty jest bardzo duży i ciężki, przenoszenie go w torbie może skutkować dużym obciążeniem lub nawet nadwyrężeniem barku.

Zalety plecaków na laptopy

Bardzo wygodną i praktyczną alternatywą dla toreb są plecaki na laptopy. Jest to rozwiązanie, które jest chętnie stosowane przez młodsze osoby, przede wszystkim przez uczniów i studentów, oraz przez właścicieli nieco większych laptopów, o przekątnej ekranu powyżej 15 cali. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że noszenie nawet bardzo ciężkiego laptopa na plecach, zamiast na jednym ramieniu, nie jest praktycznie żadnym obciążeniem dla barków. Jeżeli więc posiadamy bardzo ciężki sprzęt, poprzez wybór plecaka na laptopa, zadbamy o swoje zdrowie.

Plecaki mają także znacznie większą pojemność niż torby, dzięki czemu z łatwością zmieścimy w nim nie tylko wszystkie niezbędne akcesoria komputerowe, ale także dokumenty, papiery, a nawet część niezbędnych nam książek i zeszytów.

Jedyną wadą plecaków jest to, że niestety nie prezentują się równie profesjonalnie i elegancko, jak torby, i nie za bardzo pasują do garnituru czy innego bardziej oficjalnego ubioru.

Etui na laptopa

Ostatnia dostępną obecnie możliwością jest stosowanie etui. Jest to zdecydowanie najbardziej elegancki rodzaj akcesoriów do przechowywania i przenoszenia laptopów, który najlepiej się sprawdza jednak w przypadku bardzo małych komputerów przenośnych oraz w przypadku tabletów. Etui na laptopa jest bardzo małych rozmiarów, dzięki czemu jest poręczne i wygodne do przeniesienia komputera na małe odległości. Nie zmieścimy w nim jednak żadnych dodatkowych akcesoriów czy papierów. Jest też mało wygodne, jeżeli planujemy podróż z komputerem komunikacją miejską. Zazwyczaj jednak można do niego przyczepić także ułatwiające nam nieco zadanie uchwyty.

śr. ocena 5 / głosów 5