Udogodnienia dla niepełnosprawnych – jaki hotel wybrać?

Udogodnienia dla niepełnosprawnych powinny być standardem w dzisiejszych czasach. Wiemy jednak, że światu daleko do ideału, zwłaszcza w naszej polskiej rzeczywistości. O ile nie masz wpływu na to, co napotykasz na swojej drodze przypadkiem, to jeśli chodzi o hotel, możesz wybrać ten, który zapewni Ci komfortowy pobyt i bezproblemowe przemieszczanie się po budynku. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim dokonasz wyboru.

Coraz więcej hoteli i punktów usługowych informuje, że kieruje swoje usługi również do gości z niepełnosprawnością. Co to tak naprawdę znaczy i czy zawsze taka informacja potwierdza, że udogodnienia będą komfortowe dla Ciebie i Twoich bliskich?

Wiele hoteli nie ma warunków, aby stworzyć przestrzeń dogodną dla osób z niepełnosprawnościami. – informuje specjalista z hotelu Sleep z Wrocławia, po czym dodaje – Przed dokonaniem rezerwacji warto zapytać, czy w lokalu są podjazdy dla wózków inwalidzkich, czy też nie znajdują się strome i wysokie schody, które będą utrudniać przemieszczanie się osób, poruszających się o kulach.

Zadawaj precyzyjne pytania o udogodnienia dla niepełnosprawnych

Zanim wybierzesz hotel dla siebie lub bliskiej osoby sprawdź, czy na stronie internetowej mają informację o udogodnieniach. Postaraj się znaleźć więcej informacji. Dowiedz się, czy przystosowany jest tylko hol czy również pokoje. Ty najlepiej wiesz, jakie są Twoje potrzeby, dowiedz się, czy w całym budynku są odpowiednio szerokie drzwi, przez które bezproblemowo wjedziesz na wózku inwalidzkim. Istotne są podjazdy oraz winda –  zorientuj się, czy jest dostatecznie szeroka. Jeśli poruszasz się o kulach, dopytaj o windę. Istotne też będzie, czy schody są w lokalu. Pokój powinien być wyposażony tak, aby zapewnić Ci jak najwięcej komfortu. Wygodne łóżko, z którego wstaniesz bez pomocy innej osoby. Może to zapewnić np. zamontowany uchwyt blisko uchwyt. W toalecie również powinien się taki znaleźć.

Znalezienie idealnego hotelu zależy od Ciebie

Znalezienie hotelu idealnego dla niepełnosprawnych ułatwi Ci stworzenie listy niezbędnych dla Ciebie udogodnień. Wiele zależy od stopnia niepełnosprawności. Jeśli jest niewielki, będziesz miał z pewnością mniejsze wymagania od osoby, u której stopień niepełnosprawności jest wysoki. Kiedy będziesz miał gotową listę wymagań, poszperaj w Internecie, wiele informacji powinieneś znaleźć na stronie hotelu. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, wystarczy telefon. Obsługa hotelowa z pewnością życzliwie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje obawy. Pamiętaj, najważniejszy jest Twój komfort w trakcie pobytu.

śr. ocena 5 / głosów 5