Uchylne podstawy do stołów – zalety

To niezwykle praktyczne rozwiązanie konstrukcyjne, jakim są uchylne podstawy do stołów, znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowych, ale również w branży gastronomicznej. Decyduje o tym nie tylko uzyskiwana dzięki niemu zdolność obracania blatu do pionu, lecz także wysoki stopień uniwersalności, jeśli chodzi o dostępne kolory oraz materiał wykonania.

Jest to zazwyczaj stal szlachetna lub anodowane aluminium, dzięki czemu stoły na uchylnych podstawach sprawdzą się zarówno we wnętrzach, jak i na wolnym powietrzu. Ma to oczywiście mniejsze znaczenie w przypadku stołów biurowych, jednak okazuje się być bardzo istotne dla dysponujących ogródkami lokali gastronomicznych albo dostarczających nie tylko jedzenie, ale też stoły, na których będzie ono podane, firm cateringowych.

Szeroki wachlarz możliwości

Odporny na działanie czynników atmosferycznych musi być jednak oczywiście wówczas również blat, który należy wybrać osobno. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje dotyczące wystroju oraz funkcjonalności stołu bądź stołów, możemy dobrać idealne wymiary, wygląd i kształt. Fakt, że uchylne podstawy do stołów występują w wariantach przeznaczonych do blatów zarówno okrągłych, jak i kwadratowych czy prostokątnych, na kilku nogach bądź tylko jednej – pozwala nie przejmować się jakimikolwiek ograniczeniami w tej kwestii.

Mobilność

Jak zaznacza przedstawiciel produkującej stelaże do mebli firmy Miladesign, wiele modeli wyposażono dodatkowo między innymi w kółka z hamulcami, które zwiększają i tak już sporą w przypadku stołu na uchylnej podstawie łatwość transportowania. Podstawa ta bowiem sama w sobie jest dosyć lekka, co w połączeniu z ergonomicznym kształtem mebla uzyskanym po jego złożeniu umożliwia szybką i sprawną rearanżację przestrzeni tak, aby w zależności od aktualnych potrzeb ta ostatnia została optymalnie wykorzystana.

Przechowywanie w razie potrzeby

Obok ponadprzeciętnej mobilności bodaj największą zaletą uchylnych podstaw do stołów jest też wyjątkowa wygoda dotycząca przechowywania mebli, w których dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest całkowite obrócenie blatu do pionu. Zajmują wówczas zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne stoły, choćby nawet dało się je sztaplować. Warto w tym momencie nadmienić, że również uchylne podstawy dostępne są w wariantach wyprofilowanych tak, aby możliwe było zarówno ich sztaplowanie, jak i pozwalające na maksymalną oszczędność przestrzeni ustawianie tuż obok siebie. Wszystkie te cechy sprawiają, że stoły na uchylnej podstawie nie tylko łatwo jest przechowywać w nawet niewielkich pomieszczeniach składowych, gdy zachodzi taka potrzeba, ale również jak najbardziej efektywnie zagospodarować większe pomieszczenia, o ile nimi dysponujemy.