Triki przeprowadzkowe które ułatwią Ci życie

Zbliżająca się wielkimi krokami przeprowadzka to dla większości osób trudne logistycznie zadanie. Trzeba dokładnie przemyśleć kwestię pakowania, zorganizować transport, a niekiedy także zdemontować meble. Oprócz tego nie można zapomnieć o przenoszeniu ciężkich sprzętów. Jednak nie należy martwić się na zapas – wystarczy stosować się do kilku wskazówek, aby przeprowadzka odbyła się szybko i sprawnie.

Przeprowadzka

Najważniejszy jest dobry plan

O przeprowadzce należy zacząć myśleć odpowiednio wcześniej. Dzięki temu, kiedy nadejdzie ten długo zaplanowany dzień, wszystko będzie dokładnie przygotowane.

Po pierwsze należy postarać się o pudła do pakowania. Dużo wcześniej można spakować w nie rzeczy, które nie są aktualnie potrzebne – na przykład odzież zimową latem. Następnie do kartonów powinno trafić rzadko używane wyposażenie domowe, takie jak zastawa stołowa czy pościele. Na kilka dni przed przeprowadzką w mieszkaniu powinny znajdować się jedynie rzeczy osobiste, kosmetyki i dokumenty, które można szybko włożyć do jednego pudła.

Przygotowanie materiałów do przeprowadzki

Oczywiście należy zgromadzić odpowiednią ilość pudeł i kartonów. Mimo tego równie ważne są materiały, które będą mogły zabezpieczyć delikatne przedmioty.

W tym celu warto postarać się o folię bąbelkową oraz wypełniacze ze styropianu. W przypadku przewożenia szkła, wazonów i luster można je zastąpić miękkimi kocami lub pluszakami, które i tak muszą zostać przewiezione na nowe miejsce.

Nie można zapomnieć również o solidnej taśmie klejącej. Kartony warto także oznaczyć. Oprócz tego, że powinny być opisane, to można umieścić na nich kolorowe naklejki – każda barwa będzie odpowiadała wyposażeniu konkretnego pomieszczenia.

Transport mebli i pozostałego wyposażenia

Przewiezienie swojego dobytku do nowego domu czy mieszkania to najważniejszy etap przeprowadzki. Sporo osób decyduje się zrobić to samodzielnie.

W tym celu można rozłożyć tylne siedzenia w samochodzie osobowym i tym samym zyskać więcej miejsca. Nie najgorszym pomysłem jest również wynajem większego auta. Do przenoszenia ciężkich sprzętów można zaangażować znajomych. Mimo tego nie do przecenienia jest pomoc w tym zakresie firmy przeprowadzkowej.

Firma specjalizująca się w organizowaniu przeprowadzek zajmie się nie tylko przewozem mebli i innych sprzętów, ale także ich odpowiednim zabezpieczeniem. Fachowcy sprawią, że wyposażenie szybko znajdzie się w nowym mieszkaniu. Można im powierzyć również zadanie demontażu i montażu mebli” – mówi ekspert z firmy Autor Przeprowadzki.

Pomoc takiej firmy to ogromne ułatwienie podczas przeprowadzki. Jednak warto skontaktować się z nią zdecydowanie wcześniej – nawet z wielodniowym wyprzedzeniem – i zarezerwować najdogodniejszy termin.

śr. ocena 0 / głosów 0