Transport z użyciem siatki zabezpieczającej. Zalety rozwiązania

Używanie specjalistycznej siatki jako zabezpieczenia do transportu towarów jest coraz popularniejsze. To rozwiązanie ma wiele zalet: skutecznie zapobiega przesuwaniu się towarów, które są przewożone, zapewniając komfort psychiczny kierowcy pojazdu transportowanych towarów i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom drogi. Poza tym obecnie produkuje się siatki zabezpieczające na wymiar i można je dostosować do różnorodnych wymogów klienta.

zalety-przewozenia-ladunkow-z-pomoca-siatki-transportowej

Dlaczego siatki transportowe

Obiegowa opinia głosi, że najbezpieczniejszy przewóz towarów zapewniony jest wówczas, gdy przewożą go tiry albo stosuje się inne, ukrywające towar wewnątrz, rozwiązania, np. zakryte plandeką paki. Jednak wraz z rozwojem technologii produkcji siatek zabezpieczających, szytych z coraz bardziej wytrzymałych syntetycznych włókien, takich jak polipropylen PP i polietylen PE okazuje się, że siatki transportowe są tak samo skuteczne, jak inne rozwiązania, szczególnie w przypadku towarów, co do których chowanie wewnątrz pojazdu nie jest konieczne.

Siatki produkuje się ze specjalnych sznurków z polipropylenu, które dobrze się sprawdzają jako zabezpieczenie, także w przypadku odkrytych powierzchni, takich jak skrzynie, paki otwarte  czy przyczepki samochodowe – zapewnia specjalista z firmy  Dr Thiel GmbH ze Szczecina.

Liczne zastosowania siatki transportowej  

Prócz transportu samochodowego, w tym na przyczepy i otwarte paki, siatki zabezpieczające mają też inne zastosowania w transporcie drogowym – dobrze spełniają swe zadanie w przypadku montażu na samochodach ciężarowych, na naczepach, paletach, kontenerach. Sprawdzają się w transporcie towarów drogą wodną czy kolejową.  Siatki szyte są z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, można ich używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elastyczne siatki transportowe sprawdzą się też podczas wydzielania strefy rozładunku. Można za ich pomocą odgrodzić zabezpieczony już towar od ładunku, który jest akurat w tym samym momencie  przewożony. Siatki zabezpieczające sprawdzą się też na naczepach, mogą skutecznie zabezpieczyć ładunek przed niekontrolowanym zsunięciem się.

 Nietypowe rozwiązania

Zaletą transportu z użyciem siatki zabezpieczającej jest szeroka gama możliwości uszycia siatki dostosowanej do oczekiwań konkretnego klienta. Można kupić siatki w różnych gramaturach, z dodatkowym wyposażeniem w linkę gumową, by łatwiej było je umocować na przyczepce samochodowej czy dostawczym aucie. Istnieje możliwość wzmocnienia brzegów i oczek zamawianej siatki.

śr. ocena 5 / głosów 5