Szybkie i skuteczne sposoby czyszczenia obuwia

Obuwie to bardzo ważny element zarówno odświętnej, jak i codziennej stylizacji. Wybór ciekawego, odpowiadającego danej osobie modelu to jednak nie wszystko, na co należy zwracać uwagę. Tym, o czym panom zdarza się zapominać, jest konieczność utrzymania butów w czystości i nienagannym stanie.

czyszczenie obuwia

Buty świadczą o człowieku, a ich właściwa pielęgnacja pozwala nie tylko zachować je w dobrym stanie, umożliwiającym długotrwałe użytkowanie, ale też ma bardzo duże znaczenie ze względów estetycznych – zauważa nasz rozmówca z firmy Coqui.

Czyszczenie butów sportowych

Tradycyjne sportowe trampki i adidasy powlekane z zewnątrz tkaniną są bardzo trudne w utrzymaniu. Gruntowne oczyszczenie takich butów wymaga delikatnego, a jednocześnie mocnego czyszczenia na mokro i pociąga za sobą czasochłonne suszenie.

Znacznie wygodniejszą alternatywę, również pod względem czyszczenia, stanowią buty sportowe wykonane z nowoczesnych materiałów, takich jak CoquiAir lub CoquiFlex, które zapobiegają rozwojowi bakterii, nie pochłaniają wilgoci ani zapachów, a ich czyszczenie ogranicza się do przecierania mokrą szmatką.

Kłopotliwe czyszczenie butów skórzanych

Z jednej strony kochamy ten naturalny materiał za jego piękno i doskonały komfort, jaki zapewnia nogom w ruchu, z drugiej strony nie zawsze potrafimy właściwie o niego zadbać. Takie buty wymagają szczególnie ostrożnej pielęgnacji, dokładnie dopasowanej do rodzaju wykorzystanej skóry.

Zdaje się, że największym wyzwaniem jest czyszczenie butów zamszowych, które wymagają specjalnych preparatów. Nieco prostsze jest czyszczenie obuwia ze skóry lakierowanej, wciąż jednak konieczny jest wybór odpowiedniej pasty. Najłatwiejsza w utrzymaniu okazuje się skóra olejowana, do czyszczenia której w ogóle nie używa się środków chemicznych. By usunąć zanieczyszczenia na takich butach, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.