Systemy zastosowane w nawilżaczach parowych

Nawilżacze parowe są jedynymi z najdłużej stosowanych nawilżaczy powietrza. Ich głównymi wyróżnikami są wysoka sterylność oraz niewysokie koszty samej inwestycji. Należy się jednak liczyć z wydatkami na ich eksploatację oraz konserwację, jednak takich działań w mniejszym czy większym zakresie wymagają wszystkie dostępne na rynku urządzenia. Dlatego też warto poznać systemy zastosowane w nawilżaczach parowych.

nawilzacze parowe

Nawilżacze elektryczne

Pierwszy rodzaj nawilżaczy parowych to nawilżacze elektryczne. Są przystosowane do pracy w najbardziej wymagających warunkach, a do tego łatwo je zabudować. Cechuje je niezawodność pracy i bezobsługowa obsługa – dodaje nasz ekspert z firmy Sternal International Sp. z o.o.

Nie mają dużych wymogów serwisowych, toteż można cieszyć się ich bezproblemowym użytkowaniem. Nadają się do najbardziej sterylnych pomieszczeń, takich jak szpitale czy zakłady farmaceutyczne, ponieważ ich charakterystyczną cechą jest najwyższa precyzja działania oraz wytwarzanie czystej pary pozbawionej związków chemicznych.

Nawilżacze gazowe

Alternatywą dla nawilżaczy elektrycznych są nawilżacze gazowe. Są niedrogie w eksploatacji, ponieważ wykorzystują gaz ziemny, będący najtańszym źródłem energii. Do tego są tak samo bezpieczne i niezawodne, a ponadto nadają się do pomieszczeń przemysłowych. Zakup takich urządzeń z racji niskich kosztów eksploatacji zwraca się już pod dwóch latach.

Nawilżacze na gorącą wodę

Nawilżacze na gorącą wodę to nawilżacze z wymiennikiem ciepła LTS. Mogą być zasilane wodą zdemineralizowaną bądź osmotyczną. Cechuje je niezawodność i pewność działania. Są wykonane ze stali kwasoodpornej, nie ulegają zużyciu, zatem są tak samo bezproblemowe w działaniu jak nawilżacze oparte na innych systemach. Warto zastanowić się nad jednym z powyższych rodzajów nawilżaczy i zaopatrzyć się w nie w sprawdzonych miejscach, takich jak Sternal International Sp. z o.o.