Stalowe hale handlowe – możliwości

Szybkie tempo i niewielkie koszty budowy to najważniejsze czynniki, które skłaniają przedsiębiorców do wyboru hali stalowej, zamiast uciążliwej inwestycji w murowany budynek na potrzeby działalności gospodarczej. Nowoczesne hale stalowe dają szerokie możliwości wykorzystania w wielu dziedzinach przemysłu.

Największą popularnością hale stalowe cieszą się wśród przedsiębiorców działających w branży produkcyjnej i logistycznej, właśnie w tych obszarach miały one swój debiut – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Profix. Jednak zalety hal szkieletowych coraz częściej dostrzegane są przez handlowców, którzy z powodzeniem adaptują je na swoje rozmaite potrzeby.

Hala handlowa w konstrukcji szkieletowej

Budowa nowego budynku handlowego w technologii murowanej wiąże się z bardzo dużą inwestycją, pochłaniającą ogromne ilości pieniędzy, czasu i formalności. Odpowiedzią na wszystkie te problemy jest wybór stalowej hali prefabrykowanej, którą można wznieść szybko, niedrogo i nawet na działkach, które posiadamy jedynie w dzierżawie.

Nic więc dziwnego, że nowoczesne centra handlowe, które wyrastają jak grzyby po deszczu przy ważnych ciągach komunikacyjnych nieco poza miastem, najczęściej usytuowane są właśnie w halach  stalowych. Wybór tego rozwiązania konstrukcyjnego to najlepszy sposób na szybką realizację pomysłu na biznes.

Możliwości stalowych hal handlowych

A zatem prefabrykowane hale stalowe mieszczą w sobie już nie tylko magazyny i zakłady produkcyjne. Coraz częściej są one przestrzenią, w której rozkwita handel. Stale halowe adaptowane są, jak wspomnieliśmy wyżej, na centra handlowe, ale nie tylko.

Jednopoziomowe hale stalowe mogą pełnić funkcję targowiska, gdzie na jednej zadaszonej przestrzeni klienci mogą wybierać spośród towarów wielu sprzedawców. W halach stalowych działa też większość dużych dyskontów odzieżowych.

Hale stalowe świetnie sprawdzają się jako miejsce sprzedaży i ekspozycji towarów potężnych gabarytowo, takich jak meble, sprzęt AGD, czy sprzęt i materiały budowlane oraz ogrodnicze, dlatego często stanowią siedziby sklepów o właśnie takim profilu działalności.