W jaki sposób wybrać dostawcę akcesoriów do maszyn górniczych

Od specjalistów zajmujących się górnictwem od dłuższego czasu można usłyszeć prognozy, że polskie maszyny oraz urządzenia górnicze mogą w przyszłości stać się polskim hitem eksportowym. Nasze rodzime rozwiązania niczym nie odbiegają od rozwiązań światowej konkurencji, a nasze polskie spółki węglowe stawiają na dobrą jakość, nie tylko cenę. Chętnie więc korzystają z ofert polskich producentów. Jak wybrać dobrego dostawcę akcesoriów do maszyn górniczych?

Pozycja dostawcy na rynku

Pierwsza rzecz, na którą powinniśmy wziąć pod uwagę, kiedy szukamy akcesoriów do maszyn górniczych (i nie tylko, bo dotyczy to również maszyn rolniczych i innych) jest pozycja firmy na rynku. Zależy nam na renomowanym dostawcy, który zapewni nam trwałość i solidne wykonanie poszczególnych elementów. Warto wybrać firmę, która oferuje innowacyjne rozwiązania. Lepszym dostawcą będzie firma, która wciąż się rozwija, stale poszerza swoją ofertę i ulepsza wszystkie proponowane rozwiązania technologiczne, niż firma, która nie stawia na rozwój. Stawiajmy na firmy, które posiadają certyfikat Rzetelnej Firmy, który potwierdza, że dostawca nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów, co czyni go wiarygodnym. Wybierzmy dostawcę, który sam prowadzi działalność w zakresie produkcji specjalistycznych urządzeń dla górnictwa, opierając się na własnych rozwiązaniach technicznych.

Dostępność akcesoriów

Inwestorzy bardzo dużą uwagę przykładają do dostępności akcesoriów – mówi nam przedstawiciel firmy PATENTUS z Pszczyny. Nie mogą sobie pozwolić na czekanie w nieskończoność, choć doskonale zdają sobie sprawę, że akcesoria do maszyn górniczych nie są towarem, który po prostu leży na półkach w sklepie. Dla inwestorów ważne jest również doświadczenie w produkcji oraz serwisowaniu maszyn. Firmy doświadczone koncentrują się na bezpieczeństwie i ergonomii użytkowania, na zwiększaniu wydajności swoich rozwiązań oraz na stosowaniu nowoczesnych systemów kontroli pracy.

Warto postawić na dostawcę, który ma w swojej ofercie maszyny górnicze, takie jak przenośniki zgrzebłowe, przenośniki taśmowe, kruszarki. Firma powinna umieć doradzić i zaproponować kompleksowe rozwiązania, które potrzebne są na różnych etapach prac związanych z wydobyciem oraz podczas transportu urobku. Jak w przypadku każdej innej współpracy, warto rzucić okiem, jakie umowy wcześniej udało się podpisać dostawcy – jeśli były to satysfakcjonujące kontrakty, z pewnością znajdziemy takie informacje w Internecie.