Sezonowe akcesoria i ozdoby ceramiczne. Przegląd rozwiązań

Akcesoria i ozdoby ceramiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – są nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy, walentynki lub Halloween… Na każdą z tych okazji dekorujemy dom, a jeśli urządzamy rodzinną kolację lub śniadanie – wyciągamy najlepszą zastawę. Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniom sezonowym, które znajdziemy w ofercie ceramicznych […]

Ozdoby ceramiczne

Akcesoria i ozdoby ceramiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – są nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy, walentynki lub Halloween… Na każdą z tych okazji dekorujemy dom, a jeśli urządzamy rodzinną kolację lub śniadanie – wyciągamy najlepszą zastawę. Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniom sezonowym, które znajdziemy w ofercie ceramicznych manufaktur.

Każde święto jest wyjątkowe – niezależnie od tego, czy są to urodziny, imieniny, rocznica czy inna okazja. Jednak te sezonowe są inne, a niektórzy z niecierpliwością czekają na nie cały rok. To bowiem idealna okazja, aby poczuć wyjątkowy klimat, wyciągając z szafy ozdoby i akcesoria, które przyozdobią dom i suto zastawiony stół.

Ceramiczne lampiony w kształcie dyni na Halloween

Święto, które choć wzbudza kontrowersje, już na dobre zadomowiło się w naszym kraju. Co roku na jesień okna domów lub podjazdów rozświetlają lampiony-dynie, uśmiechające się szeroko do przechodniów. Co prawda dynię można wydrążyć samodzielnie, a z miąższu przygotować dowolne danie – jednak coraz większą popularnością cieszą się gotowe lampiony, w których wystarczy tylko umieścić świeczkę. Zdecydowanie są bardziej trwałe i mogą służyć przez wiele lat: po sezonie można je schować i wyciągnąć za rok. Do tego są niezwykle piękne. Lampiony-dynie znajdujące się w ofercie Manufaktury w Bolesławcu są wykonane i malowane ręcznie. Każdy lampion jest więc niepowtarzalny. Taka ozdoba z pewnością rozświetli każdy dom i zrobi wrażenie na odwiedzających dzieciach, które przyjdą po cukierki.

Gwiazdkowa zastawa stołowa

Boże Narodzenie to wyjątkowe święto, które zazwyczaj spędza się dużym, rodzinnym gronie. Aby wyeksponować dwanaście świątecznych potraw, a jednocześnie odpowiednio udekorować stół potrzebna jest zastawa stołowa. Nie zrobi wrażenia na gościach zbiór przypadkowych talerzy i półmisków – dlatego na tak specjalne okazje warto przygotować wyjątkowe akcesoria. Komplet świątecznych talerzy, półmisków, miseczek i szklanek dopełni całokształtu. Warto również dodać równie piękne sztućce oraz ozdoby: wiszące na gałęziach choinki ceramiczne bombki lub rozrzucone na stole ceramiczne cukierki. Jeśli nie chcemy inwestować w kompletną zastawę, wystarczy tylko kilka dodatków w sezonowych kolorach i wzorach: wazon na świerkowe gałęzie, dzbanek do kompotu lub barszczu, półmisek do ryb lub podgrzewacze, dzięki którym dania przez cały wieczór utrzymają ciepło. Dzięki temu bożonarodzeniowy stół będzie przyciągał nie tylko zapachami i smakami, ale również wyjątkowym wyglądem.

Walentynkowa kolacja we dwoje

Walentynki to zazwyczaj czas, który spędza się jedynie we dwoje. Warto jednak zadbać, aby ten dzień był wyjątkowy. Filiżanki lub talerze we wzór serc lub w kolorze ognistej czerwieni można z powodzeniem używać na co dzień – jednak w święto zakochanych podawane w nich napoje lub dania będą smakowały jeszcze lepiej. Walentynkowe naczynia ceramiczne mogą być również doskonałym prezentem dla drugiej połówki – kto nie ucieszy się z wykonanego ręcznie z najwyższą precyzją i dbałością przedmiotu. Do tego nie tylko pięknego, ale również w pełni funkcjonalnego.

Wielkanocne śniadanie przy wiosennej zastawie

Podobnie jak w przypadku Bożego Narodzenia Wielkanoc to szczególne święto. Rozpoczyna się sezon wiosenny i wszystko wokół rozkwita. Warto wówczas postawić na motywy kwiatowe, które doskonale ozdobią wielkanocny stół. Podobnie jak w przypadku zastawy bożonarodzeniowej można zdecydować się na cały komplet lub tylko na kilka akcesoriów: talerze na jajka, jajeczniki na nóżce, wazę na biały barszcz lub żurek, a także kwiatowe solniczki w kształcie jajka. Na kwitnących gałęziach można powiesić ozdoby w kształcie jajek, a żółty kolor żonkili podkreślić niebieskimi dodatkami. Zastawa ceramiczna ze względu na swoją wytrzymałość przetrwa w niezmienionym stanie przez wiele lat – dlatego kto wie, być może sprawdzi się również na świątecznych stołach naszych dzieci lub wnuków.

śr. ocena 0 / głosów 0