Rusztowania w systemie Plettac. Co to takiego?

Rodzajów rusztowań jest wiele, dzięki temu można dopasować specyfikę konstrukcji do rodzaju prac. Jednak, rusztowania elewacyjne w systemie Plettac to jeden z najbardziej popularnych systemów wykorzystywanych na polskich budowach. To głównie bezpieczeństwo oraz ekonomia sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na ten właśnie system. Czym są rusztowania w systemie Plettac i jakie mają zalety?

Czym jest rusztowanie Plettac i jakie ma zastosowanie?

Rusztowania te to bardzo ekonomiczne konstrukcje ramowe, nadające się do pracy budowlanych i montażowych. Są one uniwersalne i ergonomiczne oraz mają szeroki zakres zastosowań. Różnorodność elementów konstrukcji pozwala na dopasowanie rusztowania do każdej ściany, w tym do ścian nieregularnych i niepełnych.

Można je ustawiać na różnych typach podłoża, z uwagi na to, że regulowane stopy niwelują wszelkie nierówności oraz w różnych konfiguracjach, co sprawia, że rusztowanie jest idealne w przypadku obiektów o nietypowych kształtach. Konstrukcję można dopasować i rozbudować zgodnie z wymaganiami, co gwarantuje wygodę pracownikom – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Euro-Rusztowania z Wrocławia.

Podczas prac montażowych nie trzeba używać profesjonalnego sprzętu, a montaż jest łatwy i szybki. Polega głównie na połączeniu poszczególnych elementów przy pomocy samozakleszczających się trzpieni – kołków uchylnych. Ramy powstają ze stali ocynkowanej ogniowo, co zapewnia dużą wytrzymałość. Rusztowania Plettac nadają się do prac budowlanych, remontowych, montażowych oraz konserwacyjnych. Coraz więcej osób używa ich do malowania elewacji, czy mycia fasad budynków.

Zalety rusztowań wykonanych w systemie Plettac

Rusztowania te są łatwe i szybkie w montażu oraz demontażu. Są uniwersalne i można je nabyć w przystępnej cenie. Ich niezwykłą zaletą jest możliwość wyboru długości podestów roboczych oraz fakt, że bardzo dobrze radzą sobie z trudnymi budynkami. Są bardzo wygodne w pracach elewacyjnych. Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz stabilności. Łatwo na nich składować i transportować materiały.

Podesty w rusztowaniu Plettac zabezpieczone są przed wypadnięciem, a zastosowanie burt, poręczy i innych elementów osłonowych sprawia, że rusztowanie jest w pełni bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i osób znajdujących się w pobliżu. Są wykonane zgodnie z wszelkimi obowiązującymi normami, a dostać je możemy u wielu polskich producentów. Jest to uznana marka na rodzimym rynku. Zdobyła także zaufanie klientów poza granicami naszego kraju. 

śr. ocena 5.8 / głosów 6