Rodzaje bram przemysłowych

Jak sama nazwa wskazuje, bramy przemysłowe to konstrukcje stosowane w obiektach przemysłowych takich jak hale, magazyny, warsztaty, myjnie itp. Ogromną zaletą nowoczesnych rozwiązań jest wysoki poziom funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Łącząc w sobie wspomniane elementy, bramy przemysłowe ułatwiają korzystanie z obiektu. Na rynku są one dostępne w różnych wersjach. Jakich? Sprawdź poniżej.

Bramy przemysłowe rolowane

Bramy przemysłowe rolowane są instalowane w małych obiektach, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na zastosowanie innych rozwiązań. Są lekkie, wytrzymałe, a przy tym zajmują niewielką powierzchnię. Odpowiednia budowa pozwala wykorzystywać je zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i tych już istniejących. Specjalista z firmy UNI-PLAST wyjaśnia, że są one montowane na płaszczyźnie pionowej. Dzięki temu można je instalować w halach ze zbyt krótkim podjazdem bądź wówczas, gdy wychodzi on wprost na drogę publiczną. Ich zaletą jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa – nie ograniczają widoczności. Co więcej – nowoczesna konstrukcja zapewnia odpowiednią izolację cieplną i akustyczną.

Bramy przemysłowe segmentowe

Bramy przemysłowe segmentowe są głównie wykorzystywane w przedsiębiorstwach usługowych. Producenci oferują je w wersji ocieplanej bądź nie – wówczas można postawić na ich pełne przeszklenie. Nowoczesne zamki zapewniają z kolei szczelne zamknięcie obiektu, a tym samym odpowiadają za skuteczne zabezpieczenie wnętrza przed niepowołanymi gośćmi oraz warunkami atmosferycznymi.

Bramy stalowe

Jednym z ciekawych rozwiązań są także bramy wykonane ze stali. Składają się one z segmentu dwuściennego ze ścianką stalową. Są one wypełnione ekologiczną, bezfreonową pianką poliuretanową, która odpowiada za ich sztywność, ale też termoizolacyjność.

Bramy szybkobieżne

Tego typu elementy stolarki są wykonywane z elastycznego i lekkiego materiału PVC, który szybko i bezproblemowo zwija się przy otwieraniu/zamykaniu. Ogromną ich zaletą jest minimalne ryzyko wystąpienia obrażeń przy ich użytkowaniu oraz zwiększona efektywność pracy. Pozostałymi atutami są niskie koszty eksploatacji, oszczędność energii, ale też pełne bezpieczeństwo.

Dodatkowo, producenci w asortymencie mają modele przeciwpożarowe – o wysokiej klasie odporności na ogień oraz podwieszane.

Warto zwrócić uwagę, by przy zakupie właściwych sprawdzić oferty różnych marek, a w przypadku braku pomysłu i wiedzy o ich dopasowaniu do obiektu skorzystać z pomocy wykwalifikowanych dostawców.

śr. ocena 0 / głosów 0