Regały alkoholowe jako elementy stoisk monopolowych

Trudno wyobrazić sobie sklep wielobranżowy bez sekcji z alkoholami. Podczas zakupów łatwo zauważyć, że strefa ta wygląda inaczej niż pozostałe. Między półkami z alkoholem można odnieść wrażenie, że trafiliśmy w zupełnie inne miejsce: spokojniejsze, eleganckie, bardziej ekskluzywne. Decydują o tym nie tylko rzędy ładnych butelek i doskonale zaprojektowane etykiety, ale też… meble. Co wyróżnia regały alkoholowe i jaka jest ich rola?

regały z alkoholem

Charakterystyka regałów alkoholowych

Regały alkoholowe różnią się od pozostałych w sklepie. Wysokość półek jest dostosowana do butelek. Udźwig półek pozwala bezpiecznie eksponować duże ilości butelek. Trzeba pamiętać, że szkło sporo waży!

Kolejną cechą, która wyróżnia regały alkoholowe na stoisku monopolowym, jest front. Często możemy się spotkać z tym, że górna część mebla, do której trudno sięgnąć, wykorzystana jest jako nośnik reklamowy. Można tam prezentować znaki firmowe, fotografie konkretnych produktów albo zachęcające zdjęcia drinków, które można zrobić z alkoholi dostępnych na niższych półkach.

Jeśli chodzi o materiały, prowadzący sklep mogą zamawiać regały alkoholowe z niemal dowolnych materiałów i w dowolnych wykończeniach. Regały takie wykonuje się zarówno z metalu, jak i drewna czy materiałów drewnopochodnych, wolnostojące i w zabudowie. Do wyboru są także metody wykończenia. Przykłady można zobaczyć na stronie firmy IGLOOTECHNIKA, która specjalizuje się w wyposażeniu sklepowym.

Eleganckie regały alkoholowe – dla wyższej sprzedaży

Alkohol może być elementem zabawy i wyznacznikiem prestiżu. Sklepom i producentom zależy na tym, aby kojarzył się w ten sposób. Każdy detal regału, na którym eksponowane są alkohole, służy właśnie temu.

Szczególną rolę w atrakcyjnym prezentowaniu alkoholu odgrywa oświetlenie. Zazwyczaj jest ono ciepłe i łagodnie rozproszone – zupełnie inaczej niż np. przy lodówkach, gdzie chłodne ostre światło budzi poczucie sterylności i świeżości. Na dziale monopolowym światło buduje kameralną atmosferę. Migotliwie odbija się od gładkiego szkła butelek, tworząc nastrój niemal świąteczny. W takich okolicznościach wybieranie ulubionego trunku na spotkanie z przyjaciółmi jest po prostu przyjemnością.

Daje się zauważyć, że regały alkoholowe bardziej przypominają eleganckie domowe meble niż surowe sklepowe półki. Decydują o tym materiały, kolorystyka i wzory wykończenia. Przytulność to kolejny element, który zachęca do zakupu.

Nie należy zapominać o tym, że regały alkoholowe powinny zapewniać bezpieczeństwo kupującym oraz obsłudze sklepu. Stąd mocne materiały, solidne mocowania oraz przestrzeń na towar, która sprawia, że trudno przypadkiem strącić butelkę. Wszystko to razem przekłada się na przyjemność zakupów dla klientów i na wyższe obroty dla prowadzącego sklep.  

śr. ocena 5 / głosów 1