Promienniki ciepła na evencie plenerowym

Promienniki cieplne to promienniki podczerwieni, nazywane też lampami grzewczymi. Ich obecność może ocieplić atmosferę niejednego przyjęcia plenerowego, ponieważ służą do ogrzewania większych pomieszczeń i namiotów. Sprawdźcie dlaczego warto się na nie zdecydować, kiedy organizujecie imprezę na zewnątrz.

Czym są promienniki

Promienniki ciepła są urządzeniami zasilanymi prądem elektrycznym, emitującymi promieniowanie podczerwone (cieplne). To samo promieniowanie ogrzewa nas cały rok, ponieważ słońce jest wielkim promiennikiem podczerwieni.

-Przebywając w miejscu ogrzewanym przez promienniki ciepła, można odczuć wyraźny komfort cieplny. Nie ma tam podziału na cieplejsze i zimniejsze strefy, ani nie pojawia się efekt zimnej podłogi. Co więcej, powietrze nie wysusza się i nie cyrkuluje, a kurz nie wzbija się, więc jest to rozwiązanie przyjazne alergikom – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę GASTRO4RENT.

Promienniki ciepła montować można zarówno na ścianach, jak i na suficie. Współpracują one z termostatem, który zapewnia odpowiednią temperaturę, a także chronią przed przegrzaniem. Ponadto, uznawane są za ekologiczny sposób ogrzewania, ponieważ nie powodują hałasu i nie emitują zanieczyszczeń. Są również energooszczędne, dlatego z ich pomocą można zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem.

Zalety promienników ciepła na plenerowych imprezach

Sezon wiosenno-letni to okres, w którym wiele eventów odbywa się w plenerze, zarówno pod gołym niebem, jak i w specjalnych namiotach. Namioty te charakteryzują się one ogromną powierzchnią, dlatego wymagają odpowiednich rozwiązań.

Polski klimat sprawia, że wiosenne, a czasem także i letnie wieczory i noce wciąż są dosyć chłodne, dlatego podczas organizacji imprezy w namiocie konieczne jest zadbanie o jego ogrzewanie. W ich przypadku nie sprawdzają się tradycyjne systemy, dlatego najlepszym pomysłem jest wynajęcie promienników ciepła.

Wybierając promienniki na event plenerowy trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość powierzchni, która ma być ogrzewana. Warto mieć przy tym świadomość, że namioty przeznaczone do organizacji imprez nie są izolowane, dlatego należy zdecydować się na promienniki o odpowiednio większej mocy.

W wypożyczalniach gastronomiczno-eventowych znaleźć można wiele rodzajów promienników, w tym promienniki wolnostojące i podwieszane, o zróżnicowanej wydajności i mocy, toteż bez problemu można dobrać je adekwatnie do swoich potrzeb i preferencji.

Podsumowując, promienniki ciepła to najlepszy sposób ogrzewania eventów plenerowych, które odbywają się w nieizolowanych namiotach. W swojej kategorii nie mają konkurencji i dzięki nim zorganizować można niezapomnianą imprezę z gorącą atmosferą.