Perfumy jako pomysł na prezent

Perfumy w prezencie mają chyba tylu zwolenników, ilu przeciwników. W tak osobistej kwestii, jak wręczanie podarunków, nie ma prawd absolutnych; mimo to rozważmy za i przeciw wręczania perfum. Okazji do tego nie brakuje! Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Ojca, urodzin, imieniny, Boże Narodzenie, mikołajki… Jeśli chcesz obdarować kogoś perfumami, każdy dzień jest na to dobry!

Perfumy na każdą okazję

Dlaczego wręczamy perfumy tak chętnie? Powodów jest wiele. Po pierwsze, często sprawiają one radość, bo chyba każdy lubi pachnieć dobrze. Po drugie, jest to coś, co rzadko kupujemy sobie sami, bo zawsze są ważniejsze wydatki. Po trzecie, można znaleźć zarówno niedrogie perfumy na niezobowiązujący prezent, jak i kosztowne zapachy, których wręczenie ma swój ciężar gatunkowy. Drogie perfumy dajemy tylko osobom bliskim, które dobrze znamy, a także tym, wobec których chcemy pokazać, że mamy gest. Takie zapachy uświetniają najważniejsze okazje, np. okrągłe rocznice ślubów.

Nie bez znaczenia są zaskakujące, przyciągające wzrok albo eleganckie flakony – wyjaśnia specjalista z firmy Mandoco. – Dajemy perfumy w prezencie ze względu na zawartość, jak i opakowanie. To drugie ma walory dekoracyjne i pięknie prezentuje się na półkach łazienkowych czy toaletce. Nie brakuje kolekcjonerów perfum i flakonów. Dla nich zapach to zawsze dobry prezent.

Jeśli nie perfumy, to co dla wielbiciela zapachów?

Głównym argumentem osób, które są przeciwne wręczaniu perfum, jest to, że zapach może być nietrafiony. To czyni prezent niezręcznym i zbędnym – a oddać, wyrzucić lub sprzedać nie wypada!

Jeśli  znasz wielbiciela perfum i chcesz go obdarować, ale boisz się, że kompozycja zapachowa nie przypadnie mu do gustu, masz kilka innych możliwości! W takiej sytuacji warto zainteresować się akcesoriami perfumeryjnymi. Są to przede wszystkim: atomizery i butelki do perfum.

Małe butelki pozwalają odlać ulubione perfumy i nosić je przy sobie, aby używać bez ograniczeń. Dają też możliwość podzielenia się perfumami z inną osobą. Butelki dekoracyjne podnoszą estetykę przechowywania i używania zapachów.

Atomizery ułatwiają korzystanie z perfum i ich oszczędne dozowanie. Dzięki temu, że można rozpylić pachnącą mgiełkę, perfumy wystarczą na dłużej, a ich precyzyjne zaaplikowanie na wybrane partie skóry będzie łatwe.  

Dobrym prezentem dla fana perfum jest też zestaw testerów. Pozwoli on przez pewien czas cieszyć się codziennie innym zapachem, a następnie dokonać świadomego zakupu kompozycji, która spodoba się najbardziej. Niedrogie zestawy próbek perfum pozwalają poznawać coraz to nowe zapachy, co jest niezmiernie ważne dla osoby, która się nimi interesuje.

śr. ocena 0 / głosów 0