Obsługa zamówień na dostawy w gastronomii. Dlaczego warto zainwestować w moduł dostaw?

Praca w gastronomii jest niezwykle trudna i skomplikowana. Restauracje, które realizują zarówno zamówienia na miejscu, jak i na wynos, zmagają się z trudnościami w dostawach. Aby przebiegały one sprawnie niezbędny jest szybki odbiór zamówienia, jego przygotowanie i dostarczenie przez kierowcę. W celu szybkiej realizacji zamówień tworzy się nowoczesne oprogramowania, które skutecznie pomagają w organizacji całego procesu. Jednym z najlepszych przykładów jest moduł dostaw.

W jaki sposób działa moduł dostaw?

Moduł dostaw jest inteligentną aplikacją mobilną, która łączy telefon komórkowy ze stanowiskiem sprzedaży POS w lokalu gastronomicznym. W momencie, kiedy klient zadzwoni do restauracji, moduł dostaw wyświetli jego numer na stanowisku POS. Po złożeniu zamówienia obsługa lokalu ma wgląd w historię zamówień i adres zamawiającego. W przypadku pierwszego połączenia z klientem system automatycznie tworzy nowy rachunek.

Specjaliści z firmy Intent Sales wyjaśniają:

Moduł dostaw zapisuje dane o klientach, którzy dzwonią do lokalu. Dzięki temu, podczas realizacji kolejnych zamówień, nie trzeba ponownie pytać o adres lub preferencje dostawy. Głównym zadaniem modułu dostaw jest usystematyzowanie zamówień i oddzielenie ich od tych, które zostały złożone na miejscu. Dzięki temu praca w restauracji jest sprawniejsza i szybsza, a klienci nie muszą długo czekać na posiłek.

Dlaczego warto mieć moduł dostaw w restauracji?

Tradycyjnie w restauracjach wykorzystuje się centrale telefoniczne i słuchawki, przez które odbiera się zamówienia na dostawy. Jest to jednak rozwiązanie kosztowne i mało praktyczne, gdyż pracownicy muszą mieć stały kontakt z centralą i samodzielnie porządkować rachunki. Moduł dostaw jest więc optymalizacją pracy w gastronomii. Dzięki czytelnemu przedstawieniu zamówień na stanowisku POS moduł dostaw eliminuje pomyłki, a sama realizacja dostawy jest znacznie szybsza. Warto pamiętać także o dostępie do historii zamówień klientów, co pozwala na sprawniejsze dostarczenie zamówienia pod wskazany adres.

Dodatkowe funkcje modułów dostaw

Nowoczesne moduły dostaw są zaprojektowane tak, aby czas dostawy zamówień był jak najkrótszy, a ich jakość najwyższa. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w system zintegrowany z mapami Google. Dzięki temu droga do klienta jest wcześniej znana. Moduły dostaw mogą także automatycznie przekazać zamówienie do innej placówki, jeśli w restauracji jest zbyt duże obciążenie. Oprogramowanie można również połączyć z programami lojalnościowymi, etykieciarkami lub systemem KDS.

śr. ocena 0 / głosów 0