O czym pamiętać przy druku ulotek?

Funkcją ulotek jest informowanie i reklamowanie wydarzenia, usługi lub firmy itp. Niestety często ludzie nie zwracają na nie uwagi. Biorą ulotkę, którą ktoś podaje im na ulicy, a potem wyrzucają ją do kosza, często nawet bez przeczytania jej zawartości. Ale nie musi tak być. Wystarczy dobrze przemyśleć wygląd ulotek, aby cieszyły się one większym zainteresowaniem. Jak to zrobić?

Co zawiera dobra ulotka?

Aby potencjalny klient przeczytał to, co znajduje się na ulotce, coś musi przykuć jego uwagę. Dlatego tak ważne jest, żeby wszystkie treści przekazywać w konkretny i zwięzły sposób. Niewiele osób podejmie się wnikliwego czytania informacji o firmie napisanych małym drukiem. A zatem, co koniecznie musi znaleźć się na ulotce? Pierwsze powinno rzucać się w oczy to, co najbardziej zainteresuje potencjalnego klienta. Może to być np. informacja o tym, co zyska on, korzystając z reklamowanej usługi. Wskazane są wzmianki o promocjach, gratisach i przecenach. Bardzo ważne jest też hasło reklamowe, które od razu zapadnie w pamięć.

Poza zachęcającymi sloganami, na ulotce warto umieścić również praktyczne informacje, takie jak data wydarzenia, promocji czy wyprzedaży. Nie muszą rzucać się one w oczy – czytelnik zwróci na nie uwagę, kiedy dokładniej wczyta się w opis. Cała ulotka powinna być sprytnie zaplanowana, aby przekazywała ona informacje w ciekawy, a może nawet intrygujący sposób.

Istotna jest również oprawa graficzna – ona też może decydować o tym, czy czytelnik zainteresuje się zawartością ulotki.

Jak zaprojektować ulotkę?

Podczas projektowania ulotki warto pamiętać o tym, aby wszystkie informacje były odpowiednio rozmieszczone. Rozmiary czcionek nie mogą drastycznie różnić się od siebie – zaburzy to proporcje ulotki. Najbardziej widoczne powinny być hasła zachęcające, zaś informacje praktyczne to sprawa drugoplanowa.

Ulotki mogą mieć różne formaty i formy, a także być wykonane na specjalnym papierze. Przed wysłaniem projektu do drukarni, warto wydrukować go samodzielnie na zwykłej kartce, aby sprawdzić, czy dobrze prezentuje się w formie fizycznej. Jeśli chodzi o firmę, która wykona ulotki, bardzo ciekawą opcją są drukarnie internetowe. Gotowy projekt można tam wysłać o dowolnej porze – przez cały proces wykonywania ulotek nie musisz ruszać się z biura!

Gdzie rozdaje się ulotki?

Idąc ulicami miasta często można napotkać osoby, które rozdają ulotki. Jest to bardzo popularna technika, aczkolwiek wymaga ona szczególnie sprytnego zaprojektowania ulotek, aby przyciągnęły one uwagę spieszących się przechodniów. Materiały reklamowe rozdaje się też czasem przed szkołami czy innymi budynkami publicznymi. Można umieścić je na stoisku danej firmy na targach lub festynach. Czasem ulotki wręcza się również klientom sklepów, kiedy płacą za zakupy.

śr. ocena 5 / głosów 5