Nowoczesne płytki APARICI CARPET w kolorze Vestige oraz Sand

Płytki ceramiczne to najpopularniejszy materiał, który wykorzystujemy do wykończenia podłóg i ścian w naszych łazienkach, kuchniach i nie tylko. To rozwiązanie praktyczne, ponieważ płytki możemy dowolnie przycinać i zmieniać ich wymiary, tak by cała powierzchnia została nimi idealnie pokryta. W naszym artykule przyjrzymy się niezwykłym płytkom hiszpańskiego producenta – APARICI CARPET. Omówimy też właściwości płytek ceramicznych.

plytki-ceramiczne

APARICI CARPET – płytki podłogowe o niezwykłym designie

Na rynku możemy znaleźć płytki o przeróżnych kolorach i wzorach. Płytki, które po ułożeniu przypominają drewniany parkiet lub panele, naturalny kamień, czy płytki zdobione wzorami w nowoczesnym i klasycznym stylu. Płytki podłogowe APARICI CARPET, jak wskazuje nazwa, przypominają dywan. APARICI CARPET Vestige Natural i APARICI CARPET Sand Natural to unikatowe płytki, których wzór trudny jest do opisania.

Pierwsze z nich są nieco ciemniejsze, w ich wzorze łączy się kolor brązowy, niebieski, ciemny szary, beżowy i biały. W drugich brakuje koloru szarego, dlatego są jaśniejsze – mówi nam przedstawiciel sklepu Eurolazienki.pl z siedzibą w Świerczyńcu.

Niektórzy z nas określiliby ich wzory jako ton starodawny, innym przypominać on będzie designerską betonową powierzchnię ozdobioną kolorowymi wstawkami, czy nietuzinkowy kamień, a jeszcze innym fragmenty obrazu farbami olejnymi na płótnie Impresja, wschód słońca, który stworzył Claude Monet. Dostępne są następujące rozmiary płytek:

  • 100 x 100 cm – 12 wzorów,
  • 59,2 x 59,2 cm – 26 wzorów,
  • 50 x 100 cm – 16 wzorów.

Wzory płytek APARICI CARPET Vestige Natural i Sand Natural zawsze pakowane są losowo.

Dlaczego warto wybierać płytki ceramiczne?

W naszych aranżacjach warto stawiać na płytki ceramiczne nie tylko dlatego, że do wyboru mamy niezliczoną ilość kolorów, wzorów i zdobień, dodatkowo możemy wybierać wśród płytek szkliwionych, nieszkliwionych i polerowanych. To materiał ekologiczny i w pełni nietoksyczny. Główne surowce wykorzystywane do ich produkcji to glina, piasek i talk. Dobrej jakości płytki ceramiczne, jak omawiane płytki podłogowe APARICI CARPET, charakteryzuje duża wytrzymałość, trwałość, odporność na zarysowania, na nowoczesnych płytkach podłogowych trudno byłoby się też pośliznąć. Ceramiczne płytki podłogowe bardzo łatwo utrzymać w czystości, nie nasiąkają płynami i nie odbarwiają się. Nie musimy stosować żadnych specjalistycznych i drogich detergentów, już zwykły płyn do zmywania naczyń poradzi sobie z przeróżnymi zabrudzeniami. Płytki ceramiczne wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, by przywrócić im czystość. Naprawdę trudno byłoby się doszukać wad zastosowania płytek ceramicznych w naszych domach i innych wnętrzach. Jeśli więc na przykład planujemy remont kuchni i zastanawiamy się, czy na podłodze położyć płytki, czy może jednak tańsze linoleum – nie ma co się wahać. Drugie rozwiązanie jest mniej estetyczne, mniej praktyczne i mniej trwałe.

śr. ocena 0 / głosów 0