Nowoczesne drzwi wewnętrzne, czyli jakie?

Firmy, które zajmują się produkcją nowoczesnych drzwi wewnętrznych, mają w ofercie drzwi bezprzylgowe i przylgowe, czyli rozwiązania dla każdego. Dostępne są modele klasyczne, w stylu retro i z nowoczesnym designem, przy czym wszystkie powinna cechować funkcjonalność, trwałość i niezawodność. Jakie drzwi najlepiej wybierać? Oczywiście takie, których skrzydła i ościeżnice wykonane są z litego drewna. Przyjrzyjmy się im bliżej.

drzwi-wewnetrzne

Wewnętrzne drzwi ramowo-płycinowe i płycinowe

W ofercie firm, które produkują nowoczesne drzwi wewnętrzne, znajdziemy drzwi ramowo-płycinowe i płycinowe. Warto wybierać takie, które mają regulowaną ościeżnicę. Tego typu rozwiązanie pozwala na łatwe dopasowanie do grubości muru. Powierzchnia drzwi ramowo-płycinowych powinna być pomalowana dobrej jakości farbami i dodatkowo wzmocniona lakierem poliuretanowym, który jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawe, doświadczeni producenci oferują możliwość pomalowania drzwi na dowolny kolor z palety RAL. Za dopłatą otrzymamy więc produkt, który idealnie wkomponuje się w aranżację naszych wnętrz. A co charakteryzuje drzwi płycinowe?

Ich ościeżnice wykonane są z litego drewna, a skrzydła z płyty kanałowej – mówi nam przedstawiciel firmy ABA Wiktorczyk z Czarkowa koło Pszczyny. Skrzydła są pokryte naturalną okleiną według życzenia klienta. Klient ma do wyboru opaski proste, półokrągłe lub z ozdobną listwą.

Wszystkie nowoczesne konstrukcje mogą być wykonane jako bezprzylgowe. Oznacza to, że płaszczyzna skrzydła drzwi jest zlicowana z opaską.

Drewniane drzwi wewnętrzne dla wymagających

Dla wymagających klientów ciekawym rozwiązaniem mogą być dębowe drzwi wewnętrzne, które są tworzone na wymiar. W ofertach doświadczonych producentów znajdziemy nie tylko drzwi malowane, ale także olejowane i patynowane. Olej przeznaczony do drewna jest wcierany ręcznie, co przekłada się na naprawdę ciekawy efekt końcowy. Struktura drewna jest dzięki temu wyraźnie widoczna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi? Przyjrzyjmy się, jak prezentuje się profil i czy opaski drzwi są regulowane. Przyjrzyjmy się także klamkom, zamkom i oczywiście zawiasom. Zwróćmy również uwagę na gwarancję: zwykle jest ona dłuższa, jeśli montaż jest autoryzowany (na przykład 24 miesiące); montaż własny to gwarancja krótsza. Wybór drzwi wewnętrznych jest dziś naprawdę szeroki, dlatego warto przemyśleć zakup. Jeśli żaden ze wzorów, które są dostępne u danego producenta, nie spełnia w 100% naszych oczekiwań, dopytajmy, czy jest możliwość wykonania drzwi według własnego wzoru. Jeśli nie będzie żadnych technologicznych przeciwwskazań, dobry producent z pewnością podejmie się realizacji zlecenia.

śr. ocena 4.8 / głosów 6