Największe zalety przepraw promowych

Planując podróż zagraniczną musimy wybrać jakim środkiem transportu dostaniemy się do miejsca przeznaczenia. Wybór w dużej mierze zależy od tego, gdzie chcemy się dostać – jednym ze sposobów podróżowania do krajów w obrębie Morza Bałtyckiego jest przeprawa promem. Dlaczego warto ją wybrać zamiast lotu samolotem?

prom

Wygoda podróżowania

Przeprawy promowe mają bardzo istotną przewagę nad lotami samolotowymi – są bardzo wygodne, a wygoda ta ma wiele wymiarów. Przede wszystkim nie jesteśmy na czas podróży przykuci do swojego miejsca, możemy swobodnie przemieszczać się po pokładzie, spędzając czas tak jak nam się podoba. W samolotach jedyną formą ruchu jest spacer do toalety i z powrotem, trwający wiele godzin lot może być dla niektórych osób istną torturą.

Dostępność przestrzeni jest szczególnie ceniona przez osoby niepełnosprawne, często poruszające się na wózkach inwalidzkich, które w innych środkach transportu zdane są na pomoc załogi – wyjaśnia przedstawiciel firmy BotransNa promach do ich dyspozycji oddane są windy umożliwiające poruszanie się między pokładami oraz dostosowane do ich potrzeb windy. Jeśli nasza podróż będzie trwała całą noc, możemy wykupić kabinę, by w dogodnym warunkach wypocząć przed przybyciem na miejsce.

Rejs pełen atrakcji

Przewoźnicy promowi oferują swoim pasażerom wiele atrakcji w celu urozmaicenia podróży. Promy rejsowe  posiadają na swoim pokładzie między innymi restauracje, kawiarnie, sklepy, a nawet kino – to dużo więcej, niż znajdziemy w jakimkolwiek innym środku podróży. Również młodsi pasażerowie znajdą rozrywki dla siebie. Już sam rejs promem stanowi atrakcję dla wielu osób – podziwianie wspaniałego widoku morza i słuchanie szumu fal działa bardzo odprężająco i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Nieograniczony bagaż

Promy przystosowane są do przewożenia innych pojazdów – od samochód osobowych do TIR-ów. Dlatego przewoźnicy nie stosują żadnych limitów w kwestii bagaży, na pokład możemy zabrać właściwie tyle walizek, ile jesteśmy w stanie – i to bez żadnych dodatkowych opłat. Ponadto po spełnieniu dodatkowych formalności możemy zabrać na pokład nasze zwierzę domowe, które spędzi czas podróży z nami, a nie w klatce w luku bagażowym.

Niezawodność

Bardzo często zdarza się, że loty samolotowe zostają odwołane z powodu opadów śniegu, mgły, bądź wybuchów wulkanów – tego typu problemy nie dotyczą promów, dlatego jeśli mamy wykupiony bilet na rejs, to na pewno się on odbędzie.

Krótki czas odprawy

Standardem jest, że odprawa przed podróżą samolotową odbywa się około 2-3 godziny przed czasem wylotu. W przypadku rejsu promowego wystarczy stawić się do odprawy około godziny przed wyruszeniem w drogę.

śr. ocena 5 / głosów 1