Jak najlepiej wysłać przesyłkę za granicę?

Choć nie są prowadzone statystyki dotyczące tego, ile miesięcznie/rocznie nadajemy przesyłek za granicę, to możemy się domyślać, że są to ogromne ilości. Każdy, kto decyduje się na to rozwiązanie chciałby, aby jego korespondencja dotarła do adresata szybko i bezpiecznie. I oczywiście, aby koszt takiej usługi był w rozsądnej cenie! Co warto brać zatem pod uwagę, aby najlepiej wysłać przesyłkę poza granicę kraju?

przesyłka

Po pierwsze: szybko

Często mówi się o tym, że pośpiech jest złym doradcą. To zależy oczywiście od punktu widzenia i… sytuacji! Gdy nadajemy paczkę za granicę, chcielibyśmy, aby dotarła ona jak najszybciej. Co to oznacza? Bądźmy przede wszystkim realistami w swoich oczekiwaniach. Wszystko zależy od firmy, którą wybierzemy. Wśród najbardziej popularnych opcji dostawy, biorąc pod uwagę czas doręczenia, jest określenie konkretnego terminu lub wybór najkorzystniejszej godziny oddania paczki w ręce adresata. Dzięki temu można dopasować usługę do indywidualnych potrzeb.

Po drugie: bezpiecznie

Bez względu na to, czy wysyłamy przesyłkę za granicę o dużej wartości materialnej, czy sentymentalnej, zależy nam przede wszystkim na tym, aby dotarła do adresata w stanie nienaruszonym. Dzięki temu, że na rynku mamy obecnie wiele wygodnych form dystrybucji, możemy paczkę właściwie zabezpieczyć. Zdecydowana większość firm ma w swojej ofercie opcję śledzenia przesyłek, co umożliwia nadawcy sprawowanie pełnej kontroli nad złożonym przez niego zamówieniem. Często dostępny jest także system powiadomień, który automatycznie wysyła informacje o aktualnych etapach realizacji. Przygotowując zawartość przesyłki, warto mieć na uwadze, aby samemu jak najlepiej ją zabezpieczyć, ponieważ paczka – przed dotarciem pod wskazany adres – musi przejść wiele etapów w różnych miejscach przeładowczych.

Forma wysyłki

Warto poświęcić odrobinę uwagi na wybranie właściwej formy wysyłki. Chciałbyś skorzystać z usług firmy, która oferuje szybki, tani i bezpieczny transport? Najlepiej wówczas skorzystać z propozycji firm kurierskich (te prowadzące przewozy działają tylko w określonych miejscach). Dzięki temu, że wiele przedsiębiorstw prowadzi tego typu biznes, możemy liczyć na konkurencyjne ceny. Co do sprawdzenia czasu i sposobu dostarczenia przesyłek, warto zapoznać się z opiniami na temat konkretnej firmy. Niewykluczone, że ktoś z Twoich znajomych lub rodziny może podzielić się takimi doświadczeniami. Wiele spółek proponuje skorzystanie z funkcji kalkulatora dostępnego na stronie internetowej. Dzięki temu programowi można przeliczyć zarówno koszty, jak i czas doręczenia zagranicznej przesyłki. Rozbudowany system usług proponuje m.in. firma kurierska Tuwysyłam.