Możliwości opalarki elektrycznej

Opalarka to elektronarzędzie stosowane do prac remontowych i dekoracyjnych. Wykorzystuje się ją m.in. do: usuwania powłok lakierniczych, lutowania, montażu instalacji hydraulicznych, montażu folii na szyby oraz osuszania farb i lakierów. Wyjaśniamy, jak jest zbudowana i do czego służy opalarka elektryczna.

Opalarka elektryczna to narzędzie bardzo pożyteczne. Jest to rodzaj dmuchawy, która wystrzeliwuje powietrze o temperaturze ok. 50-600 st. Celsjusza. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim jakością wykonania oraz zestawem końcówek. Jak zwykle w takich przypadkach, im droższe narzędzie tym większa będzie jego żywotność i wydajność.

Zastosowanie opalarki elektrycznej

Opalarka HYPERLINK  elektryczna to tak naprawdę dość proste narzędzie, składające się z kilku elementów: turbiny, spirali grzejnej, sterownika elektrycznego, dyszy wylotowej oraz obudowy. Jeżeli zdecydujemy się na bardziej “wypasiony” model, możemy przejrzeć się dodatkowo w ciekłokrystalicznym wyświetlaczu, gdzie sprawdzimy temperaturę pracy opalarki. Wbrew prostej konstrukcji, opalarka to narzędzie o naprawdę szerokim zastosowaniu.

Za pomocą opalarki możemy:

  • osuszać powłoki lakiernicze,
  • usunąć stare powłoki lakiernicze,
  • kleić z użyciem specjalnych topników,
  • lutować,
  • montować folię na szybach,
  • odświeżać plastiki samochodowe,
  • montować instalacje hydrauliczne,
  • przeprowadzać drobne prace elektroinstalacyjne itp.

Dobra rada: mniej akcesoriów, więcej jakości

– Chociaż opalarka elektryczna nie jest urządzeniem pełnym elementów mechanicznych, jakość jej wykonania istotnie wpływa na jej żywotność. Tanie modele mają spirale grzewcze, które nie wytrzymują intensywnej pracy i szybko ulegają awariom. Dlatego zalecamy naszym klientom kupować urządzenia markowych producentów. Lepsze jest droższe urządzenie, bez walizki akcesoriów, niż kiepski zestaw z tysiącem końcówek, który nada się wyłącznie do sporadycznych prac – radzi pracownik sklepu narzędziowego HYPERLINK “http://www.rolmasz-zary.pl/”Rolmasz