Modelowanie sylwetki HI-TECH

Nieskazitelny wygląd to podstawa dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny. To również znacznie większa akceptacja środowiska, zarówno tego prywatnego, jak i zawodowego, pośrednio przyczyniająca się do naszych sukcesów. W osiągnięciu ideału pomagają dziś nowoczesne zabiegi kosmetyczne HI-TECH.

Czym jest technologia HI-TECH?

Modelowanie sylwetki jest dziś nie tylko modne, ale często stanowi wewnętrzną potrzebę, dzięki której o wiele korzystniej postrzega Cię otoczenie. W konsekwencji zyskujesz pewność siebie i lepiej radzisz sobie w życiu zawodowym czy towarzyskim. Cykliczna wizyta w salonie kosmetycznym staje się stałym punktem w kalendarzu wielu osób, które poszukują w nich nie tylko idealnego piękna, ale też pragną zatrzymać młodość i pozbyć się stresu. Współczesne gabinety, kliniki kosmetyczne czy centra odnowy biologicznej dysponują też coraz nowocześniejszym sprzętem i technologiami, dzięki czemu można uzyskać lepsze efekty podczas zabiegów.

Pojęcie Hi-Tech odnosi się ogólnie do nowych technologii stosowanych nie dłużej niż 5 lat. Zaliczają się do nich między innymi nowoczesne lasery, które coraz częściej trafiają do gabinetów i salonów kosmetycznych, pomagając w walce z niedoskonałościami ciała. Popularność zyskują też aparaty emitujące ultradźwięki, fale radiowe czy specjalne rodzaje masażu.

Modelowanie sylwetki ultradźwiękami

Jedną z nowoczesnych metod modelowania sylwetki jest wykorzystanie fal ultradźwiękowych. Stosuje się je nie tylko w obrębie ciała, w celu eliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry i likwidowania cellulitu.

Działanie urządzeń emitujących ultradźwięki polega na bombardowaniu falami komórek tłuszczowych i rozluźnianiu ich błon komórkowych. Dzięki temu znajdujące się wewnątrz substancje są łatwiejsze do usunięcia. Powstające podczas takiego zabiegu ciepło sprzyja poprawie metabolizmu komórkowego i szybszemu spalaniu zbędnego tłuszczu.

Zabieg nazywany też liposukcją ultradźwiękową ma te zalety, że nie wpływa na inne tkanki, naczynia krwionośne. Jest bezinwazyjny, bezbolesny i nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Endermolab

Poza ultradźwiękami w gabinetach kosmetycznych stosuje się też inne technologie HI-TECH, wykorzystując do tego celu specjalnie zaprojektowaną aparaturę medyczno-kosmetyczną. W Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor do modelowania sylwetki używany jest specjalny aparat Endermolab, zaliczany do najnowszych i najbardziej wszechstronnych urządzeń francuskiej firmy LPG. Urządzenie zintegrowane jest z łóżkiem zabiegowym, a podstawą jego pracy jest endomasaż. To w pełni naturalna metoda, pozwalająca na mechaniczną stymulację komórek w obrębie skóry, tkanki łącznej i mięśni.

Endermolab wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysoką skutecznością, zdecydowanie przewyższającą niemedyczne techniki endomasażu. Efekt zabiegów to znaczna redukcja tkanki tłuszczowej, wyeliminowanie cellulitu, a także dolegliwości bólowych i obrzęków. Dodatkową zaletą jest szybkie pojawienie się efektów masażu oraz ich długotrwałe utrzymywanie się.