Mieszkanie z garażem – udogodnienie dla zmotoryzowanych

Szukając lokum, musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Ważny jest nie tylko metraż i lokalizacja mieszkania, ale także dodatkowe udogodnienia, które pozwolą nam cieszyć się większym komfortem i ułatwią codzienne życie. Jednym z takich ważnych dodatków jest garaż. Dla osób posiadających samochód to naprawdę bardzo ważne. Dlatego warto się upewnić, czy wybierając nieruchomość zyskamy też zadaszone miejsce parkingowe.

mieszkanie-z-garazem

Dlaczego garaż jest ważny?

Każdy kierowca planujący zakup mieszkania powinien wiedzieć, jak postój pod chmurką wpływa na kondycję auta. Samochody, które nie są garażowane, szybciej się starzeją i są bardziej podatne na awarie. Dużym problemem bywa tutaj także korozja. Poza tym, zimą samochód pod chmurką oznacza konieczność wstawania wcześniej w celu zeskrobania lodu z szyb. Latem natomiast, w takim pojeździe jest nieznośnie gorąco. Warto też pamiętać, że trzymanie auta w garażu jest po prostu bezpieczniejsze – utrudnia dostęp do niego nie tylko włamywaczom, ale także wandalom, którzy mogą po prostu uszkodzić lakier czy lusterka naszego pojazdu.

Lokum z garażem

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez samochodu. Trudno się dziwić – chociaż dotarcie do pracy komunikacją miejską w większości miast jest możliwe, to już zawiezienie dzieci do szkoły lub przedszkola, czy zrobienie zakupów bez pojazdu może być dużym problemem. Właśnie dlatego większość Polaków porusza się swoim autem. Za miejsca parkingowe w centrum trzeba słono płacić, a przestrzeni do parkowania samochodu pod blokiem często brakuje. Dlatego kupując mieszkanie, wybierajmy te nieruchomości, które otrzymamy w pakiecie z garażem. Wiele takich mieszkań znajdziemy w ofercie Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp.k. W garażu nasz samochód będzie w pełni bezpieczny. Pamiętajmy, że miejsce w garażu zwiększa wartość naszego mieszkania – zwłaszcza w centrum dużych miast. Dlatego, nawet jeśli kupujemy lokum pod inwestycje lub pod wynajem, warto wynegocjować dodatkowo garaż. Nawet jeśli sami nie będziemy tam trzymać swojego auta, to garaż jest kapitałem, który wkrótce może owocować. W przyszłości, sprzedając mieszkanie przekonamy się, że potencjalni kupcy chętniej przystaną na naszą ofertę po informacji o wolnym miejscu w garażu. Wynika to z tego, że tylko własny garaż może zagwarantować naszemu autu pełne bezpieczeństwo oraz warunki niezbędne do utrzymania pojazdu w prawidłowym stanie technicznym.

śr. ocena 5 / głosów 5