Mieszkanie pod miastem idealnym rozwiązaniem dla rodziny z dziećmi

W życiu niemal każdego z nas przychodzi taki moment, w którym zakładamy rodzinę i pojawiają się dzieci. Wszystko zmienia się o 180 stopni, priorytety stają na głowie. Mieszkanie w zatłoczonym mieście, w którym trudno znaleźć miejsce parkingowe, a dojazd zajmuje mnóstwo czasu, staje się jeszcze trudniejsze, gdy musimy realizować potrzeby nie tylko swoje, ale też pociechy.

mieszkanie-rodzina

Mieszkanie pod miastem – wszystko pod ręką z dala od zgiełku

Jeżeli szukasz gniazdka dla swojej rodziny, koniecznie weź pod uwagę mieszkanie pod miastem. Zapewne początkowo perspektywa życia poza miastem może wydać się wielu osobom odpychająca, ale wystarczy się chwilę zastanowić, aby dojść do wniosku, że to nie taki zły pomysł! O zalety takiego rozwiązania w kontekście życia rodzinnego i zawodowego, a także work-life balance zapytaliśmy przedstawiciela firmy deweloperskiej Eko-Bud:

Mieszkanie pod miastem nie oznacza rezygnacji z życia w miejskim stylu. Często bywa tak, że dojazd spod miasta na obrzeża zajmuje mniej czasu niż poruszanie się po mieście. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest praca w mieście i życie poza miastem. Osoby, które się na to zdecydowały, nie muszą rezygnować z dobrych zarobków, jakie oferują metropolie, a jednocześnie po pracy czerpią pełnymi garściami z przyjemności życia z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu natury. Miejscowości podmiejskie mają swój specyficzny urok, a do tego całą potrzebną infrastrukturę: na ogół wszystko jest pod ręką. Nie ma więc mowy o tym, że czegoś nam zabraknie z dala od miasta, a gdybyśmy za nim zatęsknili, jest na tyle blisko, że w każdej chwili można do niego podjechać – zauważa nasz rozmówca.

Szczególnie atrakcyjne wydaje się to dla rodzin z dziećmi. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie mocne strony ma mieszkanie pod miastem, gdy w grę wchodzą także pociechy?

Czy rodzina z dziećmi będzie zadowolona z mieszkania pod miastem?

Dobre mieszkanie dla rodziny z dziećmi to łakomy kąsek na rynku deweloperskim. Nie każda lokalizacja zda egzamin. Trzeba mieć na uwadze najbliższe lata (czasem nawet kilkanaście), podczas których dziecko będzie uczęszczało do szkoły, podejmowało dodatkowe aktywności i poznawało przyjaciół na całe życie.

W miejscowościach podmiejskich szkoły są mniejsze, bardziej kameralne. Dzięki temu nauczyciele mogą mieć prawdziwie indywidualne podejście do każdego z uczniów. Jednocześnie szkoły są lokowane w centrach miejscowości, dzięki czemu można szybko i łatwo odwieźć dziecko, a przy tym załatwić także inne sprawy.

Mieszkanie poza miastem wiąże się także z zupełnie inną niż w mieście jakością życia. Czyste powietrze, możliwość spędzania wolnego czasu na łonie natury, znacznie mniejszy hałas i zanieczyszczenie światłem – to wszystko sprawia, że życie pod miastem jest wolniejsze, spokojniejsze i bardziej harmonijne.