Metody zastosowania folii samoprzylepnych

We współczesnym świecie folie samoprzylepne są powszechnie stosowanie. Głównym ich zastosowaniem jest produkcja wydruków reklamowych. Nalepki z folii samoprzylepnych mogą być zarówno niewielkich rozmiarów, jak i występować w formie wielkoformatowej. W celach reklamowych często spotykane są duże folie samoprzylepne, które umieszcza się na pojazdach, billboardach, szyldach czy nawet na szybach.

Folie samoprzylepne w reklamie

Folie samoprzylepne są podstawowym produktem wykorzystywanym w celach promocyjnych. Ich dystrybucją zajmują się takie firmy, jak np. łódzki sklep Akces. Jako że reklama musi być odpowiedniej wielkości, aby być zauważona przez odbiorców, najczęściej w celach promocyjnych używa się folii samoprzylepnych wielkoformatowych. Ich zastosowanie jest ogromne. Na pewno każdy nieraz spotkał się z reklamami umieszczonymi na samochodach firmowych, których zadaniem jest promowanie własnego przedsiębiorstwa i marki. Tego rodzaju folie samoprzylepne są także chętnie umieszczane na pojazdach komunikacji miejskiej, np. na autobusach, tramwajach czy autokarach. Takie umiejscowienie reklamy powoduje, że trafia ona do dużej grupy potencjalnych klientów. Jej duże rozmiary pozwalają na swobodne zapoznanie się z jej treścią, a sama reklama jest dobrej jakości wizualnej. Zastosowanie folii samoprzylepnych w dużych formatach pozwala także na ubarwienie treści reklamowej dodatkowymi grafikami, co zwiększa jej atrakcyjność dla odbiorców.

Rodzaje folii samoprzylepnych reklamowych

Folie samoprzylepne umieszczane na zewnątrz budynków muszą być odpowiednio trwałe, aby nie odklejały się oraz nie niszczały pod wpływem wilgoci, promieni słonecznych oraz innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Muszą być także naklejone w odpowiedni sposób na gładkiej i właściwie przygotowanej do tego celu nawierzchni. W celach reklamowych najczęściej wykorzystuje się folie samoprzylepne monomeryczne, które nadają się zarówno do celów krótkookresowych (np. na billboardy), jak i długookresowych (na samochody firmowe, szyby itp). Drugim rodzajem folii samoprzylepnych jest trwalsza folia polimerowa, która może być użytkowana przez okres do nawet 7 lat. Najczęściej wykorzystuje się ją do obklejania pojazdów, tworzenia szyldów firmowych, czy umieszczania na tablicach reklamowych, które inwestor planuje wykorzystywać przez okres kilku lat. Najtrwalszym i zarazem najdroższym rodzajem folii samoprzylepnych są folie wylewane. Ich zaletą jest możliwość umieszczenia nawet na nieregularnych powierzchniach. Doskonale sprawdzają się więc do pokrycia całej powierzchni pojazdu, który posiada wgłębienia oraz nieregularny kształt.