Metoda Microblading – makijaż permanentny brwi

Microblading nazywany także metoda piórkową, cieszy się opinią najlepszego sposobu wykonania makijażu permanentnego brwi. W przeciwieństwie do metody cieniowania, daje bardzo naturalny efekt, który do złudzenia przypomina naturalną oprawę oczu.

microblading

Makijaż permanentny metodą microbladingu polega na nadawaniu brwiom idealnego kształtu przez trwałe dorysowanie pojedynczych włosków na skórze – wyjaśnia nasza rozmówczyni ze Strefy Piękna.

Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych kobiet, które chcą ułatwić sobie codzienne poranne przygotowania, ale także dla osób z różnych powodów pozbawionych własnych brwi.

Microblading – wizyta w gabinecie

Przychodząc do gabinetu na wykonanie makijażu permanentnego najpierw otrzymujemy dokładne informacje na temat całego zabiegu, jego efektów i sposobu pielęgnacji po nim. Następnie konieczne jest wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia i przyjmowanych leków, aby mieć pewność, że nie istnieją żadne przeciwwskazania.

Jak wygląda zabieg microbladingu?

Pierwszym krokiem podczas wykonywania makijażu permanentnego brwi jest aplikacja znieczulenia. W tym celu specjalistka nakłada na skórę specjalny krem znieczulający. W międzyczasie dokonujemy wyboru odpowiedniego odcienia pigmentu.

Następnym etapem jest wykonanie przez kosmetyczkę obrysu brwi, czyli kształtu, jaki ma im nadać podczas zabiegu. Tutaj znowu potrzebna jest współpraca, ponieważ klientka musi zaakceptować daną propozycję lub zasugerować kierunek zmian. Kontur wykonywany jest zmywalną kredką.

Gotowy i zaakceptowany obrys kosmetyczka wypełnia przy pomocy specjalnego urządzenia, nazywanego potocznie piórkiem. Wypełnianie polega na wykonywaniu na skórze drobnych nacięć, odwzorowujących wygląd pojedynczych włosków i wypełnianie ich barwnikiem. Ponieważ tworzenie drobnych włosków wymaga bardzo dużej dokładności, cały zabieg trwa około godziny.

Decydując się na makijaż permanentny zawsze warto upewnić się, że korzystamy z doświadczonego i godnego zaufania salonu – zaznacza specjalistka z Centrum Makijażu Permanentnego Strefa Piękna.

Efekt microbladingu utrzymuje się na skórze około 2 lat, dlatego ważne jest, by zabieg wykonany był profesjonalnie.